Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.11.2017 18:48
Władca Pierścieni. Możliwy serial, giganci zainteresowani
703V

Władca Pierścieni. Możliwy serial, giganci zainteresowani

Mimo upływu lat, świat Władcy Pierścieni nie traci na popularności, zarówno jeśli mówimy o książkach, filmach, czy też grach. Być może doczekamy się również i serialu.

Warner Bros. Television i spadkobiercy J.R.R. Tolkiena rozpoczęli rozmowy na temat zakupu przez studio praw do serialu Władca Pierścieni. Zainteresowani są również podobno Amazon i Netflix. Nie podpisano jeszcze żadnej umowy, jednak najnowsze plotki mówią o tym, iż niezależnie kto zakupi te prawa, będzie musiał wyłożyć naprawdę sporo gotówki.

Duże kwoty padają również w kontekście MCU

200-250 milionów dolarów – bo o takiej sumie mowa, byłby to jeden z największy „deali” w historii telewizji. Dodajmy do tego jeszcze koszty produkcji sezonu takiego serialu, który zamykałyby się w około 100-150 milionach dolarów i otrzymujemy kwotę wprost niebotyczną.

Jak podaje Deadline, w negocjacjach uczestniczyć miało też HBO, jednak szefostwo tej stacji uznało, iż kwoty padające w negocjacjach są szalone i postanowiło odpuścić temat. Co jednak najciekawsze, obecne negocjacje nie obejmują praw autorskich do żadnych postaci ze świata wykreowanego przez Tolkiena, jedynie do samego osadzenia serialu w tym uniwersum.

Warto zaznaczyć, iż jakiś czas temu Jeff Bezos z Amazona oświadczył, iż serwis streamingowy planuje stworzenie swojego własnego serialu fantasy, który miałby być konkurencją dla Gry o Tron. Władca Pierścieni byłby więc idealną marką do osiągnięcia tego celu. Pytanie tylko, czy na przeszkodzie nie staną właśnie gigantyczne kwoty wykupu licencji.


 

Źródło: https://movieweb.com/lord-of-the-rings-tv-show-netflix-amazon/

Tagi: Amazon hbo lord of the rings Netflix Warner Bros. Władca Pierścieni

Nie przegap