Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.11.2017 10:36
Marvel vs Capcom: Infinite kolejną wtopą Capcomu
303V

Marvel vs Capcom: Infinite kolejną wtopą Capcomu

Marvel vs Capcom: Infinite to kolejna gra Capcomu, która sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Wiemy to z najnowszego raportu finansowego, który został wypuszczony przez japońską firmę.

Marvel vs Capcom: Infinite przy swojej zapowiedzi odbierany był z umiarkowanym optymizmem. To jednak szybko się skończyło i kolejne materiały z gry z informacjami, powodowały u fanów tej bijatyki coraz większa niepewność co do jakości produktu końcowego. Po premierze obawy się potwierdziły - gra szału nie zrobiła i mimo marketingowego wsparcia jaką bez wątpienia dzisiaj jest marka Marvela, sprzedano jedynie 900 tysięcy kopii gry.

Marvel vs. Capcom: Infinite będzie maszynką do zarabiana na DLC

Planem Capcomu było sprzedanie 2 milionów sztuk, co nie wydawało się zbyt wygórowanymi oczekiwaniami. A jednak, sprzedało się mniej niż połowa planowanych kopii, co raczej nie powoduje entuzjastycznych reakcji w biurach japońskiego wydawcy.

Wyniki sprzedaży Resident Evil 7 i Marvel vs Capcom Infinite

Resident Evil 7 również nie sprzedaje się tak dobrze, jakby Capcom chciał. Od ostatniego rozliczenia, sprzedało się kolejne 600 tysięcy kopii, przez co łączna sprzedaż zamknęła się w 4.1 miliona sztuk, nieznacznie przebijając pierwotne plany Capcomu. W tym przypadku jednak firma może liczyć na dobrą sprzedaż w kolejnych miesiącach z prostego powodu - gra zebrała świetne recenzje i nadal polecana jest jako jedna z najlepszych gier na PS4.

Na liście milionowych sprzedaży pojawiły się trzy nowe tytuły - Resident Evil 5 i Resident Evil 4 na konsole tej generacji, a także Dead Rising 2: Off the Record, który dzięki remasterowi sprzedał się w 1,3 miliona sztuk. Top 10 najlepiej sprzedających gier Capcomu prezentuje się nastepująco:

  1. Resident Evil 5 - 7,2 mln
  2. Resident Evil 6 - 7 mln
  3. Street Fighter 2 - 6,3 mln
  4. Resident Evil 2 - 4,96 mln
  5. Monster Hunter Freedom 3 - 4,9 mln
  6. Monster Hunter X - 4,3 mln
  7. Monster hunter 4 Ultimate - 4,1 mln
  8. Resident Evil 7 - 4,1 mln
  9. Monster Hunter 4 - 4,1 mln
  10. Street Fighter 2 Turbo - 4,1 mln

Źródło: http://www.capcom.co.jp/ir/english/data/pdf/explanation/2017/2nd/explanation_2017_2nd_01.pdf

Tagi: Capcom Marvel vs. Capcom: Infinite playstation 4

Nie przegap