Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.11.2017 09:39
God of War zapoznaje nas z nordycką mitologią
827V

God of War zapoznaje nas z nordycką mitologią

God of War pokazało się na tegorocznym PGW ze świetnym zwiastunem, ale twórcy nie przestają nam przypominać o swojej grze. Tym razem przybliżają nam nordycką mitologię.

God of War nie będzie takie jak dotychczasowe odsłony serii. Twórcy zmieniają formułę, czyniąc nową część bardziej osobistą i nastawioną na fabułę - tematem przewodnim będzie relacja Kratosa z jego synem, Atreusem. Kolejną zmianą będzie osadzenie akcji w świecie zainspirowanym nordyckimi mitologiami. Jak twórcy z tego wybrną fabularnie, dowiemy się raczej dopiero po premierze.

God of War. Kratos mistrzem brutalnych combosów

W Sieci co jakiś czas pojawiają się materiały dotyczące God of War i serii filmów i podcastów określonych mianem The Lost Pages of Norse Myth. Ich celem jest zapoznanie nas z tym co będzie się działo w fabule nowej odsłony, choć bez większych spoilerów. Dzięki nowemu wideo możemy zapoznać się z mitem o Thamurze i Thorze. Thamur był największym budowniczym i skorzystał ze swoich talentów, aby uchronić Jotunheim. Czas naglił, więc w budowie wielkiej ściany oczekiwał pomocy od swojego syna, ale budownictwo nie interesowało młodego, który wolał uczestniczyć w boju. Wkrótce jednak syn Thamura poległ z ręki Thora, co doprowadziło również do starcia ojca z wielkim wojownikiem. Wkrótce i on poległ w walce, co na zawsze zmieniło krainę zamieszkiwaną przez ludzi.

God of War - martwy murarz

God of War ma pojawić się w przyszłym roku, ale szczegółów jeszcze nie ustalono. Wiemy jednak, że gra ma pojawić się na początku przyszłego roku, więc najprawdopodobniej na PlayStation Ecperience odbywającym się w grudniu, poznamy dokładną datę premiery.

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo

Nie przegap