Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.11.2017 00:06
Owlboy zadebiutuje na PS4 w 2018 roku
298V

Owlboy zadebiutuje na PS4 w 2018 roku

Owlboy to jedna z najlepszych gier 2016 roku. Tworzona przez dziewięć lat, doczekała się PC-towego wydania, które okazało się hitem. Wkrótce gra trafi też na konsole i dostępna będzie w cyfrowej jak i pudełkowej dystrybucji.

Ekipa D-Pad Studios nad Owlboyem pracowała przez dziewięć lat. Obsesyjna chęć stworzenia oszlifowanego do granic możliwości tytułu sprawiły, że przez lata gracze stracili nadzieje na premierę tej gry. Jednak w listopadzie 2016 roku tytuł został wypuszczony na rynek i z miejsca stał się hitem, zbierając niesamowicie wysokie oceny (mnóstwo 9/10). Sprzedaż również nie była zła i przebiła 100 tysięcy kopii.

Owlboy na konsolach pojawi się już 13 lutego 2018 roku i dostępne będzie nie tylko w cyfrowej dystrybucji, ale także w pudełkach, o czym poinformował dystrybutor - firma Soedesco. Czego możemy spodziewać się po Owlboyu? Niesamowicie pięknej grafiki 2D, dopracowanego do maksimum gameplayu dobrej platformówki2D i Metroidvanii. Nie wiemy nic o specjalnych dodatkach dla konsolowych graczy, więc zakładamy, że wydani na konsole będzie identyczne z PC-tową wersją.

Owlboy - zwiastun wersji PC

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: D-Pad Studios owlboy playstation 4 soedesco wideo

Nie przegap