Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.11.2017 22:53
Jaka jest przyszłość PlayStation VR?
892V

Jaka jest przyszłość PlayStation VR?

PlayStation VR zaliczyło mocną obecność w trakcie konferencji Sony, a także na pokazie przed nią. Sony tym samym pokazało, że wierzy w sprzęt i będzie w niego mocno inwestować w najbliższym czasie.

O przyszłość PlayStation VR możemy być na razie raczej spokojni. Jeśli kogoś nie przekonały zapowiedzi nowych gier w trakcie Paris Games Week 2017, a także nowe materiały z produkcji już zapowiedzianych, to Jim Ryan w wywiadzie dla Telegraphu zaznacza - Sony wierzy w VR, uważa sprzęt za przyszłość elektronicznej rozrywki, który raczej nie podzieli roli Vity.

Ryan został przepytany przez redaktora gazety m.in. na temat planów Sony względem PS VR. Szef europejskiego oddziału SIE przyznał, że Sony nie będzie rezygnować z inwestowania w wirtualną rzeczywistość.

Różnica w grach, które pojawiły się w dniu premiery PSVR a tymi, które pokazaliśmy teraz jest ogromna. Aktualnie ponad 100 tytułów jest dostępnych na VR, co jest wynikiem lepszym niż chcieliśmy osiągnąć. Sprzęt znajduje się na fali wznoszącej.

Sądzę, że wirtualna rzeczywistość ma ogromny potencjał by stać się przyszłością rozrywki. Nie wiemy jeszcze gdzie umieścić limity i jak oszacować tempo przyjmowania się sprzętu, ale w Sony jesteśmy zdecydowani i nastawieni na wspieranie technologii długoterminowo.

Jim Ryan przyznał także, że Sony podobnie jak konkurenci będzie z czasem wprowadzało nowe wersje PlayStation VR, ale to nie jest coś o czym aktualnie firma zamierza rozmawiać.

Oczywiście. Sony to firma produkująca przede wszystkim sprzęt. Patrzymy ciągle na możliwość rozwoju i iteracji. Ale w tym temacie nie mam nic do powiedzenia na ten moment. Ale nasza historia opiera się na usprawnieniach i iteracjach sprzętu.

Na koniec dodał, że Sony non stop patrzy na PS VR, na to co oferuje konkurencja i zastanawia się nad tym jak można ulepszyć zarówno headset, jak i opcje kontroli, które aktualnie opierają się na PlayStation Move. Pytaniem jednak pozostaje, czy Sony można wierzyć patrząc na to jak potraktowano chociażby Vitę.

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/gaming/features/paris-games-week-playstations-jim-ryan-controversial-trailers/

Tagi: playstation 4 playstation vr

Nie przegap