Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.10.2017 17:04
Spelunky 2 zapowiedziane!
232V

Spelunky 2 zapowiedziane!

Mossmouth, ekipa deweloperska znana ze wspaniałego Spelunky, zapowiedziała oficjalną kontynuację gry - Spelunky 2! Niestety, poza faktem istnienia nic więcej nam nie zdradzono poza szczątkowymi informacjami o koncepcie gry.

Oryginalne Spelunky zostało wydane na PC-ty w 2008 roku. Za grę odpowiedzialnych było kilka osób, z których twarzą produkcji stał się pomysłodawca - Derek Yu. Cztery lata po pierwszej wersji, został stworzony remake gry, wydany wpierw na XBoksa 360, potem PC-ty. Na konsolach Sony, Spelunky pojawiło się w 2013 roku. Za porty było odpowiedzialne studio BlitWorks, które teraz także pracuje przy Spelunky 2.

 Derek Yu na oficjalnym blogu PlayStation przyznał, że sporo zmieniło się w jego życiu od stworzenia gry. Zaliczył sporo wykładów, napisał książkę o designie gry i doczekał się córki, która pochłonęła całą jego uwagę. Jednak z czasem pomysły na temat Spelunky 2 zaczęły się pojawiać w jego głowie i po rozmowach z Eirikiem Suhrke (kompozytor muzyki do jedynki) postanowiono stworzyć sequel.

Yu nie ukrywa, że ogromną inspiracją dla niego było ojcostwo, co zresztą widać po oficjalnym zwiastunie, gdzie pałeczkę od bohatera Spelunky przejmuje jego dziecko. Kontynuacja powinna rozwijać pomysły znane z jedynki, więc fani gier niezależnych dostaną kolejny hit w swoje ręce.

Spelunky 2 - oficjalny zwiastun

 

 

Tagi: Mossmouth pgw 2017 playstation 4 Spelunky 2 wideo