Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.10.2017 13:18
Assassin's Creed Origins - PS4 vs PS4 Pro vs Xbox One
1780V

Assassin's Creed Origins - PS4 vs PS4 Pro vs Xbox One

Assassin's Creed Origins w opinii wielu, jest powrotem serii do formy po latach zawodzenia graczy. Czy jednak technicznie gra również robi wrażenie? I jak działa na PS4 Pro?

Ekipa Digital Foundry sprawdziła, jak wygląda Assassin's Creed Origins na PlayStation 4 Pro, porównując tę wersję z grą odpaloną na PlayStation 4, a także na Xboksie One. Wnioski są raczej pozytywne - tym razem Ubisoft dostarczył wyjątkowo ładną i sensownie działającą grę. Chociaż osoby liczące na utrzymanie stałych 30 klatek będą zawiedzione.

Assassin's Creed Origins - przegląd ocen i zwiastun premierowy w 4K

Assassin's Creed Origins na PS4 Pro działa w dynamicznej rozdzielczości, która oscyluje w granicy 1350p-1584p, co przekłada się na wyraźniejszy obraz. Inne efekty graficzne czy jakość filtrowana tekstur pozostały jednak bez zmian. Gra działa za to minimalnie płynniej, znacznie częściej pozostając na zablokowanych 30 klatkach na sekundę, choć spadki się zdarzają - głównie w trakcie scenek przerywnikowych.

Wersja na PS4 działa w większości czasu w 1080p i z płynności traci 2-3 klatki na sekundę w stosunku do wersji na PS4 Pro. Xboksowa wersja działa w rozdzielczości 792p-900p, co widać po znacznie mniej wyraźnym obrazie. Dodatkowo, Xboksowa wersja działa minimalnie gorzej w porównaniu do wydania na PS4.

Assassin's Creed Origins - porównanie wersji PS4 Pro, PS4 i Xboksa One

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-assassins-creed-origins-performance-analysis

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo

Nie przegap