Jakub Barwiak Jakub Barwiak 27.10.2017 16:58
Contra. Szykuje się ekranizacja słynnej gry
659V

Contra. Szykuje się ekranizacja słynnej gry

Jeżeli kiedykolwiek uważaliście, że Contra nadaje się na film, to możecie przybić sobie piątkę z szychami z Konami, gdyż być może doczekamy się ekranizacji tej kultowej serii.

Konami ogłosiło właśnie, iż planuje zekranizować serię swoich gier Contra, zarówno w formie filmu, jak i serialu telewizyjnego. Ostatnia część kultowej serii to Contra: Return – mobilna gierka, która została wypuszczona w Chinach i tam właśnie osiągnęła sporą popularność. Z tego też pewnie powodu, aktorska Contra ma zostać wyprodukowana w Kraju Środka.

Ekranizacje, ekranizacje. Wszędzie ekranizacje

Tak na temat planów wypowiedział się właściciel praw - Konami:

W Konami, nie tylko używamy naszych marek do tworzenia gier, pracujemy także nad tym aby dostarczać je w formie różnych rozrywek dla ludzi na całym świecie. W tym projekcie, nasza siedziba będzie mieściła się w Pekinie, współpracować będziemy z firmą Starlight Film, która wyprodukuje ten film.

Więcej szczegółów ma zostać oczywiście ujawnione w przyszłości. Starlight Films to, założona w 2005 roku, firma produkująca materiały filmowe. Jej głównym biznesem jest planowanie i produkcja filmów, inwestowanie w nie, zarządzanie artystami, oraz dystrybucja i promocja. Na razie nie wiadomo oczywiście kto wyreżyseruje kinową Contrę.

Co ciekawe komunikat Konami, potwierdza doniesienia z kwietnia, które mówiły o tym, iż scenariusz do ich filmu został zaakceptowany przez urzędników rządu chińskiego, odpowiadających za filmy. Źródłem informacji był China Film Insider, co ciekawe magazyn twierdził też, iż film ma być chińskim ujęciem całej historii, aczkolwiek bohaterowie mają wciąż pozostać tacy sami jak w oryginale.

Contra po raz pierwszy pojawiła się na automatach w lutym 1987 roku, marka zyskała większej popularności, gdy wypuszczono ją w 1988 roku na NES-ie. Polscy gracze znają ją oczywiście najlepiej z Pegasusów. Akcja gry dzieje się w 2633 roku, gdy zła organizacja Red Falcon stara się zawładnąć światem, przeszkodzić usiłuje jej dwóch komandosów: Bill Rizer i Lance Bean z oddziału Contra.

Źródło: http://movieweb.com/contra-video-game-movie-tv-series/

Tagi: contra ekranizacja konami

Nie przegap