Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.10.2017 20:26
Najlepsze horrory na jesienne wieczory
2085V

Najlepsze horrory na jesienne wieczory

Ten rok i obecna generacja konsol są wyjątkowo łaskawe jeśli chodzi o horrory. Użytkownicy konsol mogą liczyć na istny renesans gatunku i wiele bardzo udanych produkcji. Jeśli szukacie czegoś na podbicie dreszczyka emocji, to przedstawiamy Wam krótką listę w sam raz na przygnębiające wieczory.

Słońce zachodzi już wcześniej, a wieczory są coraz zimniejsze. Jesienna atmosfera sprawdza się idealnie podczas ogrywania horrorów. Szczególnie, że za rogiem czai się Halloween, które jeszcze bardziej potęguje klimat grozy. W Polsce święto nie jest aż tak popularne, ale jeśli chodzi o popkulturę to jego obecność jest silnie zaakcentowana. Dzisiaj przedstawiamy Wam listę gier, które warto ogrywać w trakcie jesiennych wieczorów.

Zaczynamy od nowości w postaci wydanego ostatnio The Evil Within 2. Dlaczego warto w to zagrać? Bo takich gier już się najzwyczajniej w świecie nie robi. Tytuł jest klasyką w nowym wydaniu. Jeśli pamiętacie czasy pierwszych odsłon Silent Hill oraz Resident Evil to poczujecie się jak w domu.

Nasza recenzja The Evil Within 2

Gęsta atmosfera, angażująca historia i świetna oraz miejscami wymagająca rozgrywka. Tytuł wykracza poza utarte schematy współczesnych horrorów i przedstawia akcję z widoku TPP. Twórcy nie robią z nas bezbronnych ofiar, ale każdy nabój jest tutaj na wagę złota. Niestety, pierwsze wyniki sprzedaży są rozczarowujące. Wielka szkoda, bo The Evil Within 2 to gra, w którą powinien zagrać każdy szanujący się fan gatunku. Więcej przeczytacie w naszej recenzji.

W tym roku byliśmy świadkami powrotu Resident Evil w naprawdę wielkim stylu. Czemu warto szarpnąć się na siódmą odsłonę cyklu? Bo tytuł nie powiedział ostatniego słowa i w grudniu zostanie wydana kompletna edycja tej gry. To również niezwykle udana pozycja z gatunku grozy i prawdopodobnie najlepsza gra robiąca niesamowity użytek z PS VR.

Nasza recenzja Resident Evil 7

Decydując się na tę pozycję możecie liczy na mocarny klimat posiadłości rodziny Bakerów i powrót do korzeni serii. Twórcy zmienili perspektywę na widok FPP, co przełożyło się na potrzebny powiew świeżości. Mocno ograniczona akcja zrobiła z kolei więcej miejsca dla przemyślanych zagadek. Resident Evil VII to horror z krwi i kości udowadniający, że czasem radykalne zmiany są potrzebne i nie oznaczają zatracenie ducha oryginału. Capcom dostarczyło fanom najlepszą odsłonę serii od czasów Resident Evil 4, które również zasłynęło swego czasu z ogromnych zmian w formule rozgrywki.

Outlast 2 nie boi się kontrowersji i eksponuje tematykę szalonych fanatyków religijnych. Sukces pierwszej odsłony został przekuty w jeszcze lepszą i ładniejszą grę. Studio nadal stara się szokować za sprawą brutalności, ale tym razem dostarczyło również nieco głębsze doświadczenie, ocierające się miejscami o horror psychologiczny.

Nasza recenzja Outlast 2

Możecie być pewni, że niejedna sekwencja pościgu znacząco przyspieszy rytm bicia Waszego serca, a wiele scen mocno zapadnie Wam w pamięć. Wyjątkowa atmosfera wioski pod przewodnictwem obłąkanego Ojca Knotha to miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan obrzydliwych i przerażających klimatów. Tytuł nie jest bez wad i w ciągu trwającej około 7 godzin przygody zbyt często opiera się na schematach. Mimo wszystko warto po niego sięgnąć i wesprzeć niezależne studio Red Barrels.

Until Dawn zostało wydane w 2015 roku ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4. Tytuł ma już ponad dwa lata na karku, ale pomimo upływu czasu nic się nie postarzał. Zaawansowana technologia z Killzone: Shadow Fall nadal wygląda bardzo ładnie. Dodajcie do tego filmowy charakter rozgrywki, który sprawia, że gra sprawdza się idealnie jako pozycja ogrywana w gronie znajomych.

Nasza recenzja Until Dawn

Mało tego - atmosfera rodem z filmów teen slasher lub horrorów paranormalnych to nadal rzadkość. Pod tym względem Until Dawn nadal jest świeże i na PlayStation 4 nie posiada konkurencji. Jeśli do tej pory nie ograliście tej pozycji to koniecznie nadróbcie zaległość. Szczególnie, że gra była obecna nieodpłatnie w usłudze PS+.

Obcy: Izolacja zostało wydane w 2014 roku i nie odniosło większego sukcesu finansowego. Tytuł bezbłędnie i w idealny sposób przeniósł atmosferę pierwszego filmu w strukturę gry wideo. Wcielamy się tutaj w Amandę Ripley, córkę głównej bohaterki filmowego cyklu, która desperacko poszukuje matki.

Nasza recenzja Obcy: Izolacja

Akcja dzieje się na podniszczonej stacji Sewastopol. Ta została świetnie rozplanowana i jest miejscem nagradzającym eksplorację. Retro wystrój sprawia, że wygląda jakby została żywcem wyrwana z filmu Obcy: 8 Pasażer Nostromo. Tytułowy Obcy może się poszczycić bardzo dobrze zaprojektowaną sztuczną inteligencją, czyli czymś, co często kuleje w grach wideo. Nie jest on zresztą jedynym zagrożenie jakie na nas czyha. Podczas naszych zmagań trafimy na równie przerażające androidy i zdesperowanych ludzi walczących o przeżycie. Bardzo długa i ciekawie przemyślana rozgrywka z elementami survivalu również jest mocnym elementem tej produkcji. Jeśli jesteście fanami serii Ridleya Scotta to nie wyobrażam sobie,  abyście przegapili "Izolację", bo jest to prawdopodobnie najlepsza gra na podstawie filmowej serii "Obcy".

To oczywiście nie wszystkie horrory, które są warte uwagi. Wymienione pozycje stanowią jednak idealny przerywnik urozmaicający chłodne wieczory jesieni. Jestem ciekaw Waszej opinii na temat gatunku i tego, jakie gry z biblioteki PS4 najlepiej wspominacie?

Tagi: Bethesda Obcy: Izolacja Outlast 2 playstation 4 resident evil 7 tango gameworks The Evil Within 2