Daniel Stroński Daniel Stroński 26.10.2017 01:00
Fortnite - Battle Royal z rozwojem postaci, nowym sterowaniem i skinami!
4230V

Fortnite - Battle Royal z rozwojem postaci, nowym sterowaniem i skinami!

Fortnite z darmowym trybem Battle Royal ma dostać dziś aktualizację - w końcu znajdziemy w grze poziomy doświadczenia, nowy schemat sterowania, rozmaite skiny i dzienne wyzwania.

Co-opowe Fortnite wraz z dodaniem trybu Battle Royal przysporzyło sobie milionów graczy. Nic dziwnego - dostaliśmy emocjonujące survivalowe walki 100 osób, gdzie każdy zaczyna wyłącznie z kilofem i próbuje przetrwać, przemierzając mapę w poszukiwaniu broni i zabijając innych. Tryb wydawał się jakby nieskończony, z jedną mapą i bez urozmaiceń, lecz deweloper stale dopieszczał swoją grę, balansując broń i zajmując się tego typu zmianami. W końcu nadszedł dzień wielkiej aktualizacji!

Fortnite. Battle Royale gathered over 10 mil players

Dzisiejszy update nie tylko dodaje halloweenowy event to gry (mroczny wystrój plansz, przebrania i wyjątkowe skiny dla broni), ale również wprowadza to, na co wszyscy czekali - opcje personalizacji postaci. Otrzymujemy przede wszystkim porządne rankingi (z nagrodami pod koniec sezonów) i system zdobywania doświadczenia poprzez wyzwania typu "znajdź się w finałowej szóstce w grze drużynowej" czy "zabij X przeciwników z shotguna". W tym sezonie możemy zdobyć dyniowego skina dla bazooki. Wchodzi też specjalna waluta dostępna poprzez mikrotransakcje, za którą kupimy skiny dla postaci, kilofa lub spadochronu.

Mało? Poznajcie zupełnie nowy Slurp Juice, czyli przedmiot odnawiający Wam co sekundę punkt życia i tarczy (przez maksymalnie 25 sekund). Co więcej, jeśli znajdziecie się poza strefą, szykujcie się na zupełnie nowe efekty i wygląd ekranu. I na koniec dla wielu najważniejsza dotąd zmiana - nowe rozłożenie sterowania "Control Pro" do wybrania w zakładce menu Sterowanie.

Co do pozostałych zmian:

  • zmniejszony input lag i lepsza wydajność gry na PS4,
  • amunicja, surowce do budowania i pułapki podnoszone są teraz automatycznie,
  • czat głosowy dostępny na PS4,
  • punkty wytrzymałości balonu od Supply Dropa zmniejszone z 2,000 do 1,250,
  • przedmioty ze skrzyń i Dropów nie są już ściśnięte w jednej małej kupce,
  • mniejsza szansa na zawężanie się strefy na krańcach mapy,
  • pociski wystrzelone z broni snajperskiej zostawiają za sobą ślad,
  • poprawki w balansie broni i dźwiękach związanych z pułapkami,
  • wyeliminowanie wielu pomniejszych błędów.

Wszystko to ma być dostępne od dzisiaj.

Fortnite - zwiastun halloweenowej aktualizacji

 

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/fortnitemares-update-1-8-patch-notes

Tagi:

Nie przegap