Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.10.2017 15:05
Powstanie oficjalna chronologia uniwersum Marvela
737V

Powstanie oficjalna chronologia uniwersum Marvela

Spójność fabularna jest jedną z największych zalet kinowego uniwersum Marvela. Z powodu drobnego zamieszania jakie wprowadził Spider-Man: Homecoming doczekamy się oficjalnej chronologii zdarzeń, przygotowanej przez studio.

Na początku Spider-Man: Homecoming dowiadujemy się, że akcja tego filmu dzieję się osiem lat, po wydarzeniach z pierwszej części Avengers. Sytuacja ta wywołała małe zamieszanie wśród fanów widowisk Marvela, gdyż dotychczas zakładali oni, iż wszystko to co widzieliśmy w czasie trwania „Mścicieli” działo się w 2012 roku. Sprawę postanowił skomentować Kevin Feige – szef studia.

Hulk z własną trylogią

Cała ta debata sprawiła, że uświadomiliśmy sobie, że chcemy opublikować kiedyś – nie wiem dokładnie kiedy – oficjalny timeline uniwersum. Nie chcieliśmy nikogo skołować dotychczasowymi filmami, wszystko dotychczas łączy się tak jak powinno. Powstało pewne założenie, że jeżeli film wyszedł w listopadzie 2017, to jego akcja musi się dziać w listopadzie 2017 roku. Jednak tak nie jest.

Kevin Feige zwrócił również uwagę, iż w filmach MCU rzadko kiedy pojawia się konkretna data ich akcji. Jednym z wyjątków są Strażnicy Galaktyki, którzy wprost mówią, iż dzieją się w 2014 roku.

Cóż jeśli chodzi o chronologię w uniwersach, uwielbiam ją. Uwielbiam to co zrobiono z Gwiezdnymi Wojnami, to że centrum wydarzeń jest Bitwa o Yavin i że wszystko dzieje się przed nią, lub po niej. Chcemy zrobić tak samo, naszym momentem kluczowym będzie chwila, w które Tony powiedział, że jest Iron Manem. Wszystkie zdarzenia będą się więc działy przed, lub po tym wydarzeniu.

Słowa szychy Marvel Studios mogą więc uspokoić skonfudowanych fanów MCU. W chronologii uniwersum nie popełniono błędu, przynajmniej tak twierdzi Feige, muszą oni jednak poczekać na oficjalną chronologię, która rozwieje ich wątpliwości.

Źródło: https://www.cinemablend.com/news/1712910/kevin-feige-finally-addressed-the-spider-man-homecoming-timeline-controversy

Tagi: disney Kevin Feige marvel spider-man homecoming

Nie przegap