Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.10.2017 14:32
Szykuje się kolejna ekranizacja Stephena Kinga
1018V

Szykuje się kolejna ekranizacja Stephena Kinga

Rok 2017 obrodził w ekranizacje dzieł Stephena Kinga, wystarczy wspomnieć o świetnie przyjętych To i Mr. Mercedes, czy też nie do końca świetnie przyjętej Mrocznej wieży. Wydaje się, że Hollywood po raz kolejny intensywnie zainteresowało się książkami króla horroru.

Kolejną książką, która ma doczekać się filmowej adaptacji jest Talizman. Prawa do niej ma Amblin Entertainment – studio, którego założycielem jest Stephen Spielberg. Studio to wielokrotnie przymierzało się do ekranizacji Talizmanu, jednak być może w końcu uda się doprowadzić sprawę do końca.

To z kolejny rekordem

Wszystko dzięki za sprawą Josha Boone’a (X-Men: New Mutants, Gwiazd naszych wina), który ma napisać scenariusz filmu, być może również zostać reżyserem obrazu. Boone jest również powiązany z pracami nad innymi adaptacjami Stephena Kinga, konkretnie Bastionem i Historią Lisey.

Talizman to powieść, którą w 1984 roku Stephen King napisał wraz z Peterem Straubem. Głównym bohaterem Talizmanu jest Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę.

W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał. (opis za wydawcą)

Nie znane są oczywiście żadne szczegóły o dacie rozpoczęcia produkcji, oraz o ewentualnej premierze. Być może popularność najświeższych ekranizacji twórczości Stephena Kinga doprowadzi w końcu filmowy Talizman do skutku.

Źródło: http://screenrant.com/stephen-king-talisman-new-mutants-director-writer/

Tagi: amblin entertainment josh boone stephen king steven spielberg talizman

Nie przegap