Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.10.2017 09:58
Batman od Telltale - twórcy użyli zdjęcia z miejsca zbrodni
747V

Batman od Telltale - twórcy użyli zdjęcia z miejsca zbrodni

Batman: The Enemy Within otrzymało niedawno drugi odcinek serii o człowieku-nietoperzu. Jeden z użytkowników twittera zauważył, że Telltale wykazało się brakiem smaku i rozsądku - wszystko przez jedno zdjęcie.

Batman: The Enemy Within to druga seria gier o Batmanie od studia Telltale. Wcześniej dostarczyli nam serię całkiem udanych odcinków w serii nazywającej się Batman: The Telltale Series. 3 października pojawił się drugi odcinek - to właśnie w nim, kilka dni po premierze odkryto niepokojące znalezisko.

Batman: The Enemy Within. Jak nasze wybory ukształtują Jokera?

W grudniu ubiegłego roku Internet obiegły wieści o zastrzelonym, rosyjskim ambasadorze. Wydarzenie miało miejsce podczas wystawy zdjęć. Zamachowiec był jednym z agentów i w momencie przemowy śmiertelnie postrzelił dyplomatę. Na miejscu jeden z fotografów upamiętnił ten krwawy incydent. Nikt się jednak nie spodziewał, że wizerunek martwego ambasadora znajdzie się później w grze. Jeden z użytkowników twittera poinformował świat o zajściu.

Wychodzi na to, że jeden z artystów pracujących nad Batman: The Enemy Within po prostu użył zdjęcia myśląc, że to jedno ze zdjęć stockowych przeznaczonych do użytku ogólnego, choć i tak trzeba zapłacić za używanie ich. Niemniej, odpowiedzialny za to najpewniej straci po prostu pracę. Osoba wykazała się skrajnym brakiem dobrego smaku, a ponadto, ignorancją, tym bardziej, że prawa autorskie leżą u wyżej wspomnianego fotografa. Poniżej znajdziecie scenkę, w której znaleziono przerobione zdjęcie.

Batman: The Enemy Within - scenka, w której zostało użyte zdjęcie

 

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1443791

Tagi: Batman: The Enemy Within - The Telltale Series playstation 4 Telltale Games wideo