Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.10.2017 13:40
Microsoft chce wyłączności na PlayerUnknown's Battleground
736V

Microsoft chce wyłączności na PlayerUnknown's Battleground

PlayerUnknown's Battleground aktualnie zmierza jedynie na Xboksa One z uwagi na wyłączność czasową, jaką wynegocjował Microsoft. Ostatnio pisaliśmy, że Bluehole, wydawca gry, rozmawia także z Sony by szybciej wydać grę na PS4. To nie spodobało się Microsoftowi, który chce mieć grę wyłącznie u siebie.

PlayerUnknown's Battleground to najpopularniejsza aktualnie gra na PC-tach, nic więc dziwnego, że zarówno Sony jak i Microsoft chcą mieć grę także na swoich konsolach. Na razie w tym wyścigu prowadzi Microsoft, który ustalił z deweloperem i wydawcą gry czasową wyłączność. Jednak ostatnio pojawiła się także informacja, że Bluehole, które grę wydaje, rozmawia także z Sony, sondując możliwość jak najszybszego wydania gry na PS4.

PlayerUnknown's Battlegrounds bliżej PS4

Microsoft tymi rozmowami poczuł się zagrożony i postanowił wrócić do rozmów z wydawcą by zapewnić sobie całkowitą wyłączność na konsolową wersję PlayerUnknown's Battleground, o czym poinformował serwis Bloomberg powołując się na osoby bliskie Microsoftowi.

Zieloni nie chcieli komentować tych rewelacji, wypuszczając krótką informację:

Aktualnie zespół skupia się na dostarczeniu jak najlepszej gry na Xboksa One. Nie mamy nic więcej do powiedzenia.

Oczywiście nie jest powiedziane, że Bluehole się zgodzi na kompletną wyłączność PlayerUnknown's Battleground. Być może Microsoft wynegocjuje dłuższa czas wyłączności na Xboksie One, być może w ruch pójdzie taka porcja pieniędzy, że koreański wydawca skusi się i odetnie od swojej gry posiadaczy PS4. W tej sytuacji musimy czekać na rozwój sytuacji, opierając się na tym co wiadomo aktualnie - gra pojawi się wpierw na Xboksie One, a po nieokreślonym czasie trafi też na PS4.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-10-02/microsoft-is-said-in-talks-to-extend-battlegrounds-exclusive

Tagi: bluehole studio Microsoft PlayerUnknown's Battlegrounds playstation 4 sony

Nie przegap