Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 02.10.2017 10:46
Pojawią się nowe modele PlayStation VR i PS Move
3466V

Pojawią się nowe modele PlayStation VR i PS Move

PlayStation VR czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony, otrzyma nowy model, podobnie jak PlayStation Move. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się pierwsze informacje.

PlayStation VR radzi sobie na tyle dobrze, że Sony obecnie jest liderem jeśli chodzi o podobny sprzęt. Nie do końca podoba się to przedstawicielom firmy, którzy chcieliby większej konkurencji.

PlayStation VR - pół miliona sprzętu w 3 miesiące

Tymczasem Sony zapowiedziało nowe modele PlayStation VR. Na ten moment zaplanowane są jedynie na rynek japoński i amerykański, ale z pewnością pojawią się również u nas. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się pierwsze informacje.

Nowy model PlayStation VR, czyli CUH-ZVR2 ma zmieniony design, co widać na powyższej grafice. Pozwoli na zintegrowanie słuchawek z headsetem. Ponadto, nowy model otrzyma nową jednostkę, która nie będzie wymuszała odpinania kabla HDMI w momencie kiedy użytkownik będzie chciał korzystać z funkcji HDR - aczkolwiek działać będzie to tylko wtedy, kiedy headset będzie wyłączony.

Kolejną znaczącą zmianą, jest przeniesienie przycisków głośności i wyciszenia bezpośrednio na hełm. Niestety, każdy kto ceni sobie podobną wygodę, będzie zmuszony zakupić nową wersję. Z uwagi na zmianę okablowania, stary headset nie będzie kompatybilny z nową jednostką.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowa wersji pojawi się na rynku (choćby amerykańskim), ale cena ma pozostać ta sama. Na japońskim blogu pojawia się jednak data 14 października. Tam można znaleźć jeszcze informacje o nowych modelach PlayStation Move, które mają posiadać teraz USB micro.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2017/10/02/playstation-vr-the-ultimate-faq/

Tagi: playstation 4 playstation move playstation vr psvr Sony

Nie przegap