Jakub Barwiak Jakub Barwiak 25.09.2017 13:26
Spider-Man: Homecoming z wielkim sukcesem
725V

Spider-Man: Homecoming z wielkim sukcesem

Powrót Spider-Mana na łono Marvela okazał się sporym sukcesem. Solowy film o pajączku zebrał pozytywne recenzje, a teraz dołożył do tego tytuł najbardziej dochodowego filmu superbohaterskiego w 2017 roku.

Włodarze Marvela i Sony mogą świętować, dzięki premierze Spider-Man: Homecoming w Chinach, obraz ten stał się najbardziej dochodowym superbohaterskim filmem 2017 roku na świecie. Widowisko zarobiło w USA 331,8 miliona dolarów, co umiejscawia go za trylogią Sama Raimiego, jednak dzięki wpływom z kin poza Stanami Zjednoczonymi, obrazowi udało się zarobić łącznie 874,4 miliona dolarów – w ten sposób stał się on drugim najbardziej kasowym filmem ze Spider-Manem w roli głównej.

Avengers: Infinity War - Benedict Cumberbatch o filmie

W końcówce roku zadebiutują jednak dwa inne potencjalne hity: Thor: Ragnarok i Liga Sprawiedliwości, na których rzecz Spidey może stracić tytuł, który właśnie uzyskał. Homecoming uczynił to wyprzedzając całkiem mocnych konkurentów takich jak: Logan (616,8 mln przychodu), Strażnicy Galaktyki vol. 2 (863,4 mln przychodu), czy też Wonder Woman - najbardziej dochodowy letni blockbuster w USA (819, 5 mln przychodu globalnie).

Spider-Man: Homecoming był pierwszym solowym filmem o pajączku spod szyldu kinowego uniwersum Marvela, sam bohater w wykonaniu Toma Hollanda zadebiutował w Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i z miejsca zyskał pozytywne opinie wielu fanów i krytyków. Heros powróci w Avengers: Infinity War, który pojawi się w kinach w kwietniu przyszłego roku, Avengers 4, oraz sequelu Spider-Man: Homecoming.

A Wy jak odbieracie pajączka w wykonaniu Toma Hollanda?

Źródło: http://screenrant.com/spider-man-homecoming-highest-grossing-superhero-film-2017/

Tagi: Disney marvel Sony Pictures Entertainment spider-man homecoming

Nie przegap