Jakub Barwiak Jakub Barwiak 25.09.2017 10:46
1922. Pierwszy zwiastun kolejnej ekranizacji twórczości Stephena Kinga
557V

1922. Pierwszy zwiastun kolejnej ekranizacji twórczości Stephena Kinga

Już za kilka dni na Netfliksie zadebiutuje Gra Geralda – ekranizacja powieści Stephena Kinga, to jednak nie koniec filmowych adaptacji twórczości króla horroru, wyprodukowanych przez streamingowego giganta. W sieci ukazał się właśnie pierwszy zwiastun 1922.

Netflix opublikował właśnie pierwszy zwiastun filmu 1922 – produkcji oryginalnej tej platformy, będącej adaptacją opowiadania Stephena Kinga, pochodzącego ze zbioru Czarna bezgwiezdna noc. W roli głównej wystąpi Thomas Jane, który grał już w ekranizacjach dzieł Stephena Kinga: Łowca snów z 2003 i Mgła z 2007 roku.

Gra Geralda - zwiastun

1922 opowiada o Wilfredzie Jamesie - mężczyźnie, który przyznaje się do zamordowania swojej żony. Narracja prowadzona jest z jego perspektywy, w czasie lektury opowiadania dowiadujemy się o okolicznościach zbrodni, której wraz ze swoim synem dopuścił się w Nebrasce, oraz o niezwykłych wydarzeniach, które zaczynają go prześladować później.

Obok Thomasa Jane, w filmie pojawią się m.in: Molly Parker (Deadwood, House of Cards) jako Arlette James, Dylan Schmid (Dawno, dawno temu) jako Henry James, Kaitlyn Bernard (The Healer) w roli Shannon Cotterie.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Zak Hilditch (These Final Hours). Premiera 1922 20-ego października na platformie Netflix, 29 września również na tym serwisie zadebiutuje Gra Geralda – inna ekranizacja dzieła Stephena Kinga.

Źródło: http://www.comingsoon.net/g00/movies/trailers/889883-1922-trailer-thomas-jane-returns-to-the-world-of-stephen-king?i10c.encReferrer=

Tagi: 1922 Netflix stephen king Video zak hilditch

Nie przegap