Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 18.09.2017 14:17
Wspólna gra posiadaczy PS4 i Xboksa możliwa? Fortnite udowadnia, że tak
2510V

Wspólna gra posiadaczy PS4 i Xboksa możliwa? Fortnite udowadnia, że tak

Do tej pory wspólna gra posiadaczy PS4 i Xboksa One była niemożliwa. Microsoft chciało, Sony nie za bardzo, a tracili na tym gracze. Fortnite po cichu pokazuje jednak, że... da się. O co tu chodzi?

Fortnite na ten moment dostępne jest w ramach wczesnego dostępu. Gra w takim stanie zbiera świetne oceny i cieszy się dużą popularnością. W przyszłym roku produkcja stanie się w pełni darmowa. A czym jest Fortnite? To gra, która w jednym trybie skupia się na współpracy pomiędzy graczami. Ich zadaniem jest budowanie fortu i obrona przed hordami zombie. Drugi tryb to Battle Royale, w którym gracze walczą ze sobą (tak, skojarzenia z PlayerUnknown's Battleground są dobre).

Fortnite niczym PlayerUnknown's Battleground. Premiera w tym miesiącu

Sony do tej było nieugięte jeśli chodzi o umożliwienie wspólnej gry posiadaczom PS4 i Xboksa One. Tyczy się to choćby Minecraft czy ARK: Survival Evolved. Sytuacja wyglądała do tej pory podobnie z Fortnite, jednak gracze donoszą, że wspólne granie jest już możliwe. Pierwsze głosy pojawiły się na Reddicie, w co gracze nie chcieli początkowo wierzyć. Osoby, którym udało się zagrać z posiadaczami Xboksa One mówiły o tym, że podczas rozgrywek na PS4 w lobby zaczęli pojawiać się użytkownicy posiadający konta na Xbox Live. Wskazywał na to fakt, że pewne nicki posiadały spację - coś czego nie można mieć w nazwie użytkownika na PSN.

W późniejszym czasie na wspomnianym Reddicie pojawiły się zdjęcia syna grającego z ojcem w Fortnite - jeden na PS4, drugi na Xbox One. Wygląda więc na to, że po cichu umożliwiono wspólną zabawę posiadaczom konsol Sony i Microsoftu. Sony nadal nie zajęło oficjalnego stanowiska w dokładnie tej sprawie. Do tej pory w komunikatach powtarzano jednak, że nic nie jest wykluczone i firma jest skora do rozmów. Widać, Epic był w stanie Sony jakoś przekonać.

Fortnite - zwiastun premierowy

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-18-playstation-4-and-xbox-one-cross-platform-play-switched-on-in-fortnite-players-report

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Publishing playstation 4

Nie przegap