Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.09.2017 12:02
PES 2018 vs PES 2017 - nowsza gra jest brzydsza?
2971V

PES 2018 vs PES 2017 - nowsza gra jest brzydsza?

PES 2018 według Konami jest odsłoną do której wprowadzono najwięcej zmian ze wszystkich części wydanych w ciągu ostatnich kilku lat. Ekipa Digital Foundry postanowiła sprawdzić, jak te zapowiedzi mają się do grafiki.

Pro Evolution Soccer 2018 nadal tworzone jest w oparciu o Fox Engine, silnik stworzony przez Kojima Productions na potrzeby Metal Gear Solid V. Ekipa odpowiedzialna za gry piłkarskie zaadaptowała silnik do swoich potrzeb i nieustannie go rozwija. Jednak tegoroczna odsłona wygląda jakby gorzej, co widać zwłaszcza po murawie na boiskach. Ekipa Digital Foundry sprawdziła temat i... to, że gra wygląda gorzej nie jest pozorne.

PES 2018 - pierwszy Option File już dostępny

Konami postanowiło wprowadzić kilka zmian do silnika renderującego by zlikwidować tzw, pop-in (nagłe pojawianie się obiektów), które było widać na powtórkach w PES 2017 na murawie, zależnie od ustawienia kamery. Ten ruch pociągnął za sobą jednak to, że na normalnej kamerze, murawa wygląda po prostu gorzej i ma się wrażenie, że całość zaliczyła krok w tył. Na zwykłej PS4 gorszy jest także efekt rozmycia obrazu w trakcie ruchu. Na szczęście, na PS4 Pro tego nie ma, ale nie ukrywajmy - większość ludzi nadal gra na zwykłych PS4.

PES 2017 vs PES 2018 - porównanie graficzne

Z drugiej strony, Digital Foundry zauważa, że twarze do których Konami się przyłożyło wyglądają lepiej, a i ubrania zachowują się naturalniej na sylwetkach piłkarzy. Są to jednak detale, które widać dopiero na zbliżeniu.

Tagi: konami playstation 4 pro evolution soccer 2017 Pro Evolution Soccer 2018 wide

Nie przegap