Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.09.2017 13:07
Wonder Woman 2. Patty Jenkins oficjalnie reżyserem sequela
179V

Wonder Woman 2. Patty Jenkins oficjalnie reżyserem sequela

Po ponad czternastu latach od nakręcenia filmu Monster – Patty Jenkins wróciła do pracy i zrobiła to w wielkim stylu. Jej Wonder Woman stało się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym, pozwalając Warner Bros. wygrać tegoroczny sezon letni.

Gdy okazało się, że Wonder Woman okazało się tak wielkim sukcesem, jasne stało się, że zarówno fani, włodarze studia, oraz prawdopodobnie i sama Jenkins będą chcieli powrotu reżyserki w sequelu. Od jego ogłoszenia mijały miesiące, a tymczasem wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia angażu Jenkins. Formalności stało się zadość.

Wonder Woman wygrywa Warner Bros. sezon letni

Patty Jenkins oraz Warner Bros. osiągnęły porozumienie, które uczyni z Jenkins reżyserkę sequela Wonder Woman. Jenkins stanie się najlepiej zarabiającą kobietą-reżyser, a jej gaża – według informacji Hollywood Reporter – ma wynieść o 7 do 9 mln dolarów, ma otrzymać też procent od wpływów z biletów.  W porównaniu do miliona dolarów jaki otrzymała za reżyserię pierwszej części, jest to gigantyczny skok. Oczywiście w Wonder Woman 2 powróci również Gal Gadot.

Wonder Woman okazało się być najbardziej dochodowym filmem tego lata w amerykańskich kinach. W USA film zarobił ponad 410 milionów dolarów, globalnie dobijając do 813 milionów.

Zawarcie umowy z Warner Bros. wyklucza Jenkins z pojawiających się tu i ówdzie spekulacji dotyczących reżyserki w kontekście Epizodu IX Star Wars. Zarówno widowisko DC, jak i zwieńczenie nowe trylogii Star Wars są zaplanowane na 2019 rok.

Wonder Woman 2 jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju, nie znamy więc oczywiście szczegółów dotyczących historii. Plotki mówiły o umieszczeniu akcji w latach 80-tych, sama Jenkins mówiła z kolei o w pełni rozwiniętej Wonder Woman. Nam pozostaje tylko czekać na kolejne szczegóły.

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/wonder-woman-sequel-patty-jenkins-officially-set-return-as-director-1031052

Tagi: DC patty jenkins warner bros wonder woman 2

Nie przegap