Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.09.2017 23:31
Jak powstał Wiedźmin? Zobaczcie świetny dokument!
796V

Jak powstał Wiedźmin? Zobaczcie świetny dokument!

Wiedźmin to bez dwóch zdań najpopularniejsza marka growa wywodząca się z Polski. Zanim jednak Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3: Dziki Gon odniosły gigantyczny sukces, przez lata studio CD Projekt Red starało się stworzyć pierwszą odsłonę, której produkcja ciągnęła się latami.

Pierwsza część Wiedźmina, która pojawiła się na PC-tach w 2007 roku mają w swojej historii kilka lat ciągle zmieniającej się produkcji. Jej początki sięgają jeszcze końca lat 90. gdy Metropolis próbowało stworzyć swój projekt z którego ostateczni nic nie wyszło jak już od dawna wiadomo. Dokument, który został stworzony przez osoby z kanału Arhn.eu przybliża nam nie tylko kulisy tego starożytnego projektu, ale także kolejno dowiadujemy się z niego wielu ciekawych informacji o procesie produkcji Wiedźmina, który do sprzedaży trafił.

Dokument trwa prawie dwie godziny, ale wierzcie - warto poświęcić tyle czasu by posłuchać jak o grze opowiadają osoby, które przy grze pracowały. Wywiady z nimi przeprowadzone rzucają nam nowe światło na historię growego Wiedźmina, która jest nad wyraz interesująca.

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina

 

Tagi: CD Projekt RED wideo Wiedźmin

Nie przegap