Jakub Barwiak Jakub Barwiak 07.09.2017 19:20
Gra Geralda. Jest pierwszy zwiastun filmu Netfliksa
944V

Gra Geralda. Jest pierwszy zwiastun filmu Netfliksa

Rok 2017 to bez wątpienia rok Stephena Kinga. Król Horroru nie jest co prawda tak płodny jak w niektórych, minionych latach, jednak w zamian za to jego fani mogą cieszyć się wieloma, nowymi adaptacjami jego dzieł. Jedną z nich będzie Gra Geralda.

Film produkcji Netfliksa otrzymał właśnie pierwszy, pełny zwiastun. Gra Geralda dołączy więc do, mającego premierę w tym tygodniu, To, Mrocznej Wieży, oraz Mgły i Pana Merceda, które to zadebiutowały w tym roku na ekranach kin, bądź telewizorów. Ponadto na ten rok planowana jest jeszcze premiera Castle Rock, serialu produkcji Hulu, który będzie czerpał z licznych książek Kinga.

To. Pozytywne recenzje filmu

Gra Geralda, pierwotnie opublikowana w 1992, jest częścią tzw. Trylogii Kobiecej. Książka opowiada o małżeństwie, które w celu dodania pikanterii do łóżkowej sfery swojego życia wyruszają do domku w góry, aby spędzić tam romantyczny weekend. Upodobania męża głównej bohaterki – Geralda, który lubuje się w bardziej ostrych zabawach, prowadzą do przepychanki, oraz zawału serca mężczyzny. To kończy się nieprzyjemnie dla Jessie, która przykuta kajdankami do łóżka, będzie musiała walczyć o swoje życie. Opublikowany zwiastun, pokazuje, że w przeciwieństwie chociażby do Notatnika Śmierci, adaptacja prozy Kinga będzie wierna oryginałowi.

W Grze Geralda wystąpią: Carla Gugigo (Watchmen) jako Jessie, oraz Bruce Greenwood (Star Trek) jako tytułowy denat. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Mike Flanagan, który przebojem wdarł się do mainstreamu horroru. Flanagan reżyserował Oculusa, oraz dobrze przyjęty przez krytykę Ouija: Narodziny zła.

Gra Geralda nie będzie jedynym filmem na podstawie twórczości Stephena Kinga, który zmierza na platformę Netflix. Również w tym roku ukaże się adaptacja opowiadania pisarza – 1922.

Źródło: http://screenrant.com/geralds-game-trailer-netflix/

Tagi: gerald's game gra geralda Netflix stephen king Video

Nie przegap