Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.09.2017 11:31
Resident Evil 7 - dodatki i edycja kompletna pojawią się w grudniu
1738V

Resident Evil 7 - dodatki i edycja kompletna pojawią się w grudniu

Resident Evil 7 miało otrzymać darmowe DLC "Not A Hero" wiosną tego roku, ale te zostało opóźnione. Dzisiaj poznaliśmy datę premiery nie tylko pierwszego dodatku, ale również drugiego jakim jest "End of Zoe". Oprócz tego Capcom zapowiedział edycję Gold.

Resident Evil 7 jako najnowsza odsłona najgłośniejszej serii horrorów znacznie odróżnia się od swoich poprzedników. Twórcy zdecydowali się na perspektywę z pierwszej osoby i powrót do korzeni jeśli chodzi o klimat - zamiast wielu scen akcji rodem z Resident Evil 5 czy Resident Evil 6 postawiono na atmosferę grozy i walkę o przetrwanie.

Resident Evil 7 biohazard. Darmowy dodatek "Not a Hero" został opóźniony

Fabularny dodatek o nazwie "Not A Hero" do Resident Evil 7 miał pojawić się wiosną tego roku. Pod koniec kwietnia twórcy ogłosili jednak, że muszą przesunąć jego premierę, bo nie chcą wydać czegoś niedopracowanego. Nie wspomnieli jednak kiedy takowe się w końcu pojawi. Zmieniło się to dzisiaj dzięki nowemu numerowi Famitsu.

Jak się okazuje twórcy szykują nie tylko darmowy dodatek "Not A Hero", ale również "End of Zoe", którego akcja rozegra się po wydarzeniach z "siódemki". Jak wskazuje sama nazwa skupi się na osobie Zoe Baker. W odróżnieniu od wspomnianego wcześniej nie będzie darmowy - twórcy zawołają za niego 1 500 jenów, co przekłada się na jakieś 50 złotych. Oba rozszerzenia mają się pojawić 14 grudnia tego roku w Japonii.

Nieoficjalnie wiemy, że "Not a Hero" ma się dziać od razu po Resident Evil 7 i stanowić coś w rodzaju prawdziwego zakończenia gry. Wcielimy się w Chrisa Redfielda, a sam dodatek ma być bardziej nastawiony na akcje. Podobno rozszerzenie było tworzone przez zewnętrzne studio, ale Capcom nie było zadowolone z efektów, więc wzięło pracę na siebie. Postanowiono całość zaprojektować od nowa, aby nie nadszarpnąć odzyskanego zaufania fanów. Otrzymamy nowych przeciwników, pełnoprawnego bossa, nieobecne wcześniej mechaniki rozgrywki ora lokacje.

DLC poświęcone Zoe Baker ma nas zabrać do zupełnie nowej lokacji i jest rzekomo reżyserowane przez jedną z głównych osób odpowiedzialnych za skasowany horror P.T. Chodzi oczywiście o zajawkę anulowanego Silent Hills. Doświadczenie ma być skupione mocno na horrorze. Oba dodatki będą kompatybilne z PlayStation VR.

Na koniec - Capcom zapowiedziało Resident Evil 7 Gold Edition, czyli edycję ze wszystkimi dodatkami. Ta w Japonii znajdzie się 24 grudnia w cenie 5 398 jenów, co na ten moment daje około 180 złotych. Użytkownicy z Europy zagrają z kolei 12 grudnia. Poniżej oficjalny zwiastun kompletnego wydania gry, a w galerii znajdziecie zrzuty ekranu prezentujące nowości.

Resident Evil 7: Gold Edition - oficjalny zwiastun

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/09/resident-evil-7-gold-edition-announced-ps4-xbox-one-pc

Tagi: Capcom dlc end of zoe not a hero playstation 4 resident evil 7 biohazard

Nie przegap