Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.07.2017 17:55
The Witcher 3: The Sands of Ofir - pokaz nieistniejącego dodatku
3214V

The Witcher 3: The Sands of Ofir - pokaz nieistniejącego dodatku

Wiedźmin 3 jest jedną z najpopularniejszych gier tej generacji konsol. Produkcja CDP Red zebrała wokół siebie gigantyczne grono fanów, którzy pokazując swoje oddanie grze tworzą niesamowite rzeczy. Jedną z takich osób jest Rosjanka - Alexandra Tokaryuk, która stworzyła rysunki do trzeciego, nieistniejącego dodatku.

The Witcher 3: The Sands of Ofir (po naszemu będzie to Wiedźmin 3: Piaski Ofiru) to pomysł Aleksandry, która postanowiła stworzyć cyfrowy artbook z dodatku, który czerpać miałby z bliskowschodniej kultury. Oczywiście pomysł, który nigdy nie zostanie zrealizowany, ale jeśli przejrzymy rysunki autorki, to zobaczymy, że w orientalnym wydaniu Geralt również może się spokojnie odnaleźć. Główna w tym zasługa wysokiej jakości rysunków, które śmiało można by sprzedaż komuś jako prawdziwe dzieło CDP Red.

Akcja dodatku według pomysłu autorki dziać by się miała po dodatku Krew i wino. Geralt stawiłby się u sułtana Ofiru by wyjaśnić śmierć dziedzica, która miejsce miała w Sercach z Kamienia. Całość jak wspomniałem wcześniej, inspirowana jest klimatami Bliskiego Wschodu, Imperium Ottomańskim oraz wierzeniach z arabskiej mitologii.

Większość rysunków w artbooku jest przygotowana w niesamowitą dbałością. Wiele stron posiada dokładnie opisaną identyfikację wizualną, warianty wyglądu postaci i potworów, a także kolejne klatki animacji poszczególnych ataków. Przeglądając kolejne strony można sobie zadać pytanie - jak faktycznie wyglądałaby przygoda Geralta w Ofirze.

Jak wam się podoba pomysł Aleksandry?

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl playstation 4 The Witcher 3: The Sands of Ofir Wiedźmin 3: Dziki Gon