Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.07.2017 13:56
Project Cars 2 w VR wygląda obłędnie!
2125V

Project Cars 2 w VR wygląda obłędnie!

Project Cars 2 ma pojawić się we wrześniu. Póki co nie potwierdzono wsparcia PlayStation VR, ale w Sieci co jakiś czas pojawiają się próbki gry w wirtualnej rzeczywistości nagrane przy użyciu mocnego PC. I wygląda to po prostu obłędnie.

Project Cars 2 powstaje w studiu Slightly Mad Studios, deweloperów odpowiedzialnych za poprzednią część. Ich celem jest rzucenie wyzwania twórcom Gran Turismo Sport i dostarczyć najlepszy symulator. W tym celu pracują nie tylko nad modelem jazdy, ale również nad znaczącym wpływem otoczenia na prowadzenie samochodów. O ile Gran Turismo Sport można było przetestować, tak w przypadku Project Cars 2 do czynienia mamy z materiałami i informacjami od twórców.

Project Cars 2. Spojrzenie na rozbudowany tryb kariery

Oficjalnie nic nie mówiło się o wsparciu PlayStation VR dla Project Cars 2 - są jedynie domysły na podstawie jednej grafiki, na której pojawiło się logo PS VR, ale szybko zostało usunięte. No i twórcy sami przyznają, że nad tym pracują choć łatwo to nie jest. Niemniej, potwierdzono wsparcie VR dla wersji PC i... to właśnie tak powinny wyglądać wyścigi w wirtualnej rzeczywistości. Wiadomo, że nawet jeśli pogramy w PC2 z użyciem PS VR nie będzie to wyglądać tak samo dobrze, ale materiał stanowi fajną ciekawostkę i przy okazji kolejną próbkę nowego symulatora.

Project Cars 2 na wideo przedstawiającym próbkę gry w VR

Project Cars 2 ma pojawić się 22 września 2017 roku. Twórcy obiecują zaawansowany model jazdy i system zmiany pogody oraz pory dnia - ma to znacznie wpłynąć na przyczepność samochodu. Znaczenie mają mieć również pozostałości opon czy otoczenia pojawiające się na trasie. Ponadto twórcy obiecują rozbudowany tryb kariery i sportowe rozgrywki wieloosobowe, w których specjalny algorytm będzie oceniał nasz styl jazdy i dobierał do graczy grających podobnie.

Project Cars 2 na wideo przedstawiającym próbkę gry w VR #2

 

Tagi: Bandai Namco playstation 4 project cars 2 Slightly Mad Studios vr wideo