Daniel Stroński Daniel Stroński 24.07.2017 11:45
Śródziemie: Cień Wojny. Zwiastun z Szelobą i nowe materiały
378V

Śródziemie: Cień Wojny. Zwiastun z Szelobą i nowe materiały

Śródziemie: Cień Wojny nie ominęło Comic-Conu w San Diego i powróciło ze zwiastunem oraz długimi materiałami z rozgrywki. Gotowi zobaczyć grową wersję ogromnej Szeloby?

Śródziemie: Cień Wojny, tak samo jak poprzedniczka, nie zamierza kopiować twórczości Tolkiena, osadzając tylko własną historię w jego Śródziemiu. Oznacza to znajomą florę i faunę, znajome miejscówki i znajome postacie - choć nie zawsze te, które zobaczyć byśmy chcieli. W poprzedniczce był to Gollum, w Cieniu Wojny będzie to m.in. ogromny pająk Szeloba. Tym razem jednak to nie jedyna forma, w jakiej ją zobaczymy.

Zabójcze umiejętności bohatera Śródziemie: Cień Wojny na nowych materiałach

Śródziemie: Cień Wojny przedstawi Szelobę jako kobietę - potężną, piękną kobietę, która ma wspólną przeszłość z pomagającym naszemu bohaterowi duchem Celebrimborem. Wyraźnie widzi coś ważnego w protagoniście, prawdopodobnie próbując go skłócić z niematerialnym towarzyszem. Co więcej, Szeloba wspomina na powiązaniu Celebrimbora z Sauronem. Pytanie, czy jest to kłamstwo, więź użyto jako przenośnię czy mówimy tu o czymś bardziej dosłownym i niebezpiecznym.

Śródziemie: Cień Wojny - zwiastun ujawniający Szelobę

Nie jest to jednak koniec materiałów, gdyż Śródziemie: Cień Wojny zostało udostępnione w grywalnej wersji na Comic-Conie w San Diego. Rolę prezenterki podczas livestreama przyjęła Janina Gavankar (użyczyła wyglądu i głosu bohaterce kampanii Star Wars Battlefront 2), z kolei za pada złapał aktor Jeremy Jordan, czyli Winn z serialu Supergirl.

Śródziemie: Cień Wojny zwiększy skalę względem poprzedniczki w każdym aspekcie. Na poniższym materiale możemy zobaczyć m.in. grauga, którego bohater z łatwością opanowuje i wykorzystuje do walki. Wykorzystano to w jednej z "misji flashbackowych", gdzie cofamy się w czasie i wykonujemy wyzwania jako Celebrimbor. Pokazano przy okazji zapowiadane wcześniej wariacje graugów, które posługują się żywiołami - w tym przypadku graug potrafi ziać ogniem. Co prawda grający nie wiedział za bardzo, co robi, a i tak udało mu się wypełnić wszystkie cele misji, ale bardzo możliwe, że zwyczajnie włączono najniższy poziom trudności, by gra nie zamieniła się w festiwal zgonów.

Śródziemie: Cień Wojny - rozgrywka z ognistym graugiem

 

Następnie przedstawiono rozwinięcie systemu Nemesis, które obejmuje wyjątkowych dowódców w szeregach orków, ale też przejmowanie twierdz. Co prawda walka nie idzie aktorowi zbyt płynnie, ale możemy zobaczyć, jak "odporna" jest nowa produkcja Monolith na nieogarniających graczy.

Śródziemie: Cień Wojny - przejmowanie twierdz

 

Premiera gry zaplanowana została na 10 października tego roku.

Źródło: YouTube (WBGamesUK)

Tagi: Monolith Productions Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive