Daniel Stroński Daniel Stroński 15.07.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #18 - DeadCore, The Coma: Recut, Re:Legend i inne
483V

Przegląd gier niezależnych #18 - DeadCore, The Coma: Recut, Re:Legend i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

DeadCore

Pierwszoosobowa strzelanka zręcznościowa stawiająca na skakanie po platformach i rozwiązywanie zagadek logicznych. Nasz bohater budzi się na targanej magnetycznymi burzami planecie i niczego nie pamięta, ale postanawia wspiąć się na wysoką wieżę pełną niebezpieczeństw. Protagonista wyposażony jest SwitchGuna, który pozwala otwierać przejścia i aktywować rozmaite elementy wieży. Po ukończeniu kampanii deweloper zachęca do sprawdzenia trybu dla speedrunnerów, gdzie liczą się setne sekundy.

Gra od wczoraj dostępna jest w PS Store w cenie 33 zł.

DeadCore - zwiastun

 

The Coma: Recut

Nieudana próba samobójcza w jednej z japońskich szkół doprowadziła do śpiączki, w której bohater odwiedza szkolne korytarze spowite mrokiem. Dwuwymiarowy horror stanowi survivalową przygodę dla osób, które lubują się w opowieściach o duchach. Naszym zadaniem jest uciekanie przed zagrożeniem i próba zrozumienia, o co tu w ogóle chodzi. Warto dodać, że jest to remaster wydanej w 2015 roku wersji pecetowej, ale na razie nie wiemy, co wprowadzi nowego.

Data premiery nie została na razie podana.

The Coma - zwiastun

 

Nidhogg 2

Kontynuacja nietypowej poprzedniczki, gdzie dwóch graczy stawało do walki z dwóch stron prostych, dwuwymiarowych plansz. Celem jest dobiegnięcie do przeciwległego krańca areny i powstrzymanie przeciwnika przed zrobieniem tego samego. "Dwójka" ma znacznie... lepszą (?) oprawę graficzną, choć nie do końca można nazwać ją przyciągającą. Tak czy inaczej, do dyspozycji dostaniemy zestaw rozmaitych broni (m.in. łuki, noże i miecze), a na ponad 10 planszach zagramy sami albo ze znajomymi lokalnie i przez Sieć.

Poznaliśmy datę premiery, którą wyznaczono na przyszły miesiąc, 15 sierpnia.

Nidhogg 2 - zwiastun

 

Re:Legend

Połączenie Harvest Moona z Pokemonami. W Re:Legend uprawiamy ogródek, łowimy ryby i szukamy cennych surowców, by następnie wykuć sobie miecz i oswoić potworka, trenując go do wspomagania nas w walce. Połączenie symulacji i RPG-a planuje oddać to wszystkie w sieciowym trybie wieloosobowym.

Produkcja jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów programu Square Enix Collective, gdzie uzbierało aż 99% głosów na tak. Zbiórka kickstarterowa startuje jeszcze w tym miesiącu, 26 lipca.

Re:Legend - zwiastun

 

Tooth and Tail

Próba stworzenia porządnej strategii czasu rzeczywistego na konsolach. Świat przedstawia zwierzęce frakcje, które walczą między sobą na losowo generowanych mapach. Deweloper przygotował długą kampanię fabularną z głębokim tłem politycznym, ale dostępne będą również szybkie starcia - z SI lub lokalnie z żywymi graczami na split-screenie do czterech osób naraz.

Premiera wyznaczona została na 12 września tego roku.

Tooth and Tail - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: 5 Bits Games Deadcore grip digital Nidhogg 2 playstation 4 przegląd gier niezależnych Re:Legend The Coma: Recut Tooth and Tail wideo