Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.07.2017 11:13
Rainbow Six Siege. Aktualizacja 2.1.1 - lista zmian
466V

Rainbow Six Siege. Aktualizacja 2.1.1 - lista zmian

Rainbow Six Siege przechodzi przez Operację Health - okres, w którym gra się zmienia i otrzymuje wiele poprawek. W ramach tego od dzisiaj dostępna jest nowa aktualizacja, mniejsza od poprzedniej.

Rainbow Six Siege w poprzedniej aktualizacji doczekało się kilku zmian w balansie, poprawek na mapach (dzięki czemu trudniej będzie oszukiwać), czy zmian dotyczących obszaru postaci podatnego na obrażenia. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem poniżej.

Rainbow Six Siege - lista zmian w aktualizacji 2.2.1

Twórcy stwierdzili, że lepiej będzie rzucić małą aktualizację pomiędzy dwoma większymi, bo pozwoli im to na lepsze zorganizowanie prac. Tym samym Rainbow Six Siege dostaje aktualizację do wersji 2.1.1, która skupia się na poprawie jakości rozgrywki oraz pakietach Alfa.

Pakiety Alfa mają nam pozwolić na otrzymanie darmowych elementów ozdobnych. Nagrody wręczane będą losowo, prawdopodobnie tak jak łupy ze skrzynek. Pojawią się w nich poprzednio opublikowane elementy ozdobne, ale będą też takie, które pojawią się tylko dzięki pakietom Alfa. Łatka dostępna jest od dzisiaj, ale nie znaczy to że od razu po zainstalowaniu będziecie mieć do nich dostęp. Mają one być stopniowo włączane na wszystkich platformach, tak aby nie zaburzyć poprawnego działania gry. Jak już zostanie włączony i zalogujemy się do gry, otrzymamy jeden pakiet w prezencie.

Kolejne zmiany tyczą się unikatowego gadżetu Hibany, czyli wyrzutni X-KAIROS. Problem polegał na tym, że drugi zestaw ładunków aktywowany szybko po pierwszym nie wybuchał. Kolejny problem dotyczył nieprawidłowego rozmieszczania się ładunków po tym gdy wycelowane zostały pomiędzy dwie wzmocnione ściany - tym samym lokowały się zbyt blisko siebie. Zostało to uchwycone na poniższym zrzucie. Teraz mają działać lepiej.

Dotychczas możliwe było wystrzelenie ładunków jednego za drugim i tym samym detonowanie dwóch jednocześnie jeszcze w powietrzu. Twórcy wprowadzili małe opóźnienie, przez co trzeba będzie je teraz detonować osobno. Ma to nie wpłynąć na graczy chcących detonować dwa ładunki jednocześnie. Kolejny błąd dotyczył tego, że czasem niektóre z ładunków pozostawały na ścianie mimo detonacji. Teraz wszystkie będą odpowiednio znikać.

Rainbow Six Siege w poprzedniej aktualizacji utrudniło zabijanie atakujących graczy na samym początku rundy. Komentarze społeczności w tym temacie doprowadziły jednak do małych zmian. Rzecz tyczy się mapy Kanał, gdzie okno widoczne na zrzutach poniżej zostało ponownie otwarte. Dzięki temu mamy mieć więcej swobody w planowaniu działań.

Twórcy przebudowali też niektóre ze ścian na mapie Bar Wybrzeże, dzięki czemu będą prawidłowo ulegać zniszczeniom.

To wszystko jeśli chodzi o łatkę dostępną od dzisiaj. Poniżej znajdziecie wideo, na którym deweloperzy mówią o planach na przeprowadzenie Operacji Health.

Rainbow Six Siege - Operacja Health

Źródło: https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-pl/news/detail.aspx?c=tcm:160-294634-16&ct=tcm:160-76770-32

Tagi: patch playstation 4 rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal