Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 10.07.2017 20:33
Project Cars 2 będzie grywalne również bez kierownicy
1026V

Project Cars 2 będzie grywalne również bez kierownicy

Project Cars 2 będzie większe i znacznie lepsze niż poprzednik - tak przynajmniej twierdzą twórcy. Teraz możemy sprawdzić, jak gra prezentuje się na padzie, bo i ten aspekt ma być lepiej zaprojektowany niż uprzednio.

Project Cars 2 to zawodnik wagi ciężkiej jeśli chodzi o gatunek symulatorów. Twórcy celują wysoko i rzucą wyzwanie najnowszej odsłonie legendarnej serii Gran Turismo - o ile Kazunori Yamauchi zdecyduje się w końcu wydać swe dzieło. Pierwsza odsłona Project Cars została ciepło przyjęta, ale w opinii wielu miała jedną zasadniczą wadę. Była praktycznie niegrywalna na zwykłym padzie.

Project Cars 2 - lista wszystkich samochodów dostępnych w grze

Project Cars 2 ma to zmienić i sprawiać frajdę nawet za pomocą zwykłego pada. Oczywiście jeśli chcecie wykrzesać z pozycji ostatnie soki i w pełni odczuć jej symulacyjny aspekt, to bez porządnej kierownicy w cenie konsoli się nie obędzie. Przytoczone wideo przedstawia fragmenty rozgrywki z ostatniej wersji gry. Rozegrano je za pomocą kontrolera Logitech Rumblepad 2 i ukazano jak auto reaguje na ruchy drążków analogowych.

Project Cars 2 - rozgrywka na analogach

W ten sposób twórcy otwierają się na nową grupę docelową. Podobnie postępuje również Polyphony Digital opracowując poszczególne odsłony Gran Turismo w taki sposób, aby można było w nie grać komfortowo bez posiadania drogiej kierownicy. 

Project Cars 2 zadebiutuje na rynku w dniu 22 września.

Źródło: YouTube (ProjectCARS.it)

Tagi: Bandai Namco playstation 4 project cars 2 Slightly Mad Studios wideo