Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 07.07.2017 08:51
Assassin's Creed Origins otrzyma powieść, komiksy i inne atrakcje
647V

Assassin's Creed Origins otrzyma powieść, komiksy i inne atrakcje

Assassin's Creed Origins pojawi się w październiku i pozwoli na poznanie początków bractwa asasynów. Ubisoft ujawniło, że oprócz gry otrzymamy również serię komiksów, powieść i jeszcze trochę.

Assassin's Creed Origins ma być największą grą z serii. Twórcy przygotowują ogromny świat - według ich porównań co najmniej dwa razy większy od tego co widzieliśmy w Assassin's Creed IV: Black Flag - który jednocześnie będzie tętnił życiem. Rozgrywka również ulegnie zmianom, gdyż posiadać będzie strukturę przypominającą gry RPG.

Assassin's Creed Origins - o tym jak twórcy chcą odwzorować Egipt i uczynić świat gry żywym

Assassin's Creed Origins opowie nam o początkach bractwa asasynów i zabierze do starożytnego Egiptu. Twórcy konsultują się z historykami i innymi specjalistami, aby móc odwzorować krainę jak najlepiej. Świat ma być duży, ale wypełniony ciekawymi wydarzeniami - jego mieszkańcy będą działać według swojej codziennej rutyny, dlatego czasem jeden gracz dostanie od konkretnej postaci inne zadanie niż kolejny gracz. Deweloperzy dbają też o zaimplementowanie systemu dynamicznej zmiany pory dnia i pogody, co również ma wpłynąć odpowiednio na zachowania postaci, System walki ma stać się mniej skupionym na kontrach i być dzięki temu bardziej płynnym. Postać będziemy mogli rozwijać, a maksymalnym poziomem doświadczenia będzie 40. W grze nie zabraknie też zwierząt i co więcej, niektóre z nich będziemy mogli oswoić.

Premiera Assassin's Creed Origins przypada na 27 października 2017 roku. Twórcy ujawnili, że obok gry pojawi się też seria komiksów, powieść, artbook oraz oficjalny poradnik.

Książka nosić będzie tytuł "Desert Oath", a napisaniem jej zajmie się Oliver Bowden znany z poprzednich książek napisanych na rzecz serii Assassin's Creed. Wydarzenia w niej opowiedziane osadzone będą przed tymi z gry.

Scenariuszami komiksów zajmie się Anne Toole. Przybliżyć mają początki bractwa i ująć to jak rozwijało się na przestrzeni lat. Jednocześnie zostaną tam przedstawione postacie fikcyjne oraz historyczne, które będą obecne również w grze.

Artbook to standardowo zbiór szkiców koncepcyjnych i innych grafik. Oficjalnym poradnik ma nam pomóc przebrnąć przez wszystko co twórcy mają do zaoferowania w temacie rozgrywki.

Przedmioty do sklepów zaczną trafiać jesienią, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun gry pokazany na tegorocznych targach E3.

Assassin's Creed Origins na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: http://blog.ubi.com/assassins-creed-origins-novel-comics-planned-fall/

Tagi: