Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 06.07.2017 21:00
Sonic Mania będzie ważnym testem dla całej serii
353V

Sonic Mania będzie ważnym testem dla całej serii

Sonic Mania będzie kluczową odsłoną dla całego cyklu traktującego o przygodach niebieskiego jeża. Szef studia odpowiedzialnego za projekty związane z Sonikiem zdradził, że odbiór tego tytułu wpłynie na przyszły kierunek kolejnych gier.

Sonic Mania to nie tylko retro gra stanowiąca powrót do pierwszych trzech odsłon legendarnych platformówek, które swego czasu wywróciły cały gatunek do góry nogami i rzuciły wyzwanie Mario od Nintendo. Twórcy zbadają za pomocą tego tytuły rynek i na podstawie przyjęcia tej pozycji wybiorą przyszły kierunek dla cyklu.

Sonic Mania. Nowe materiały przedstawiają Chemical Plant Zone

Takeshi Iizuka będący szefem Sonic Team został przepytany przez serwis Metro. Tematem wywiadu było przygotowywane Sonic Mania, które pojawi się na rynku 15 sierpnia i poprzedzi o kilka miesięcy premierę bardziej współczesnego Sonic Forces.

Redaktor Metro stwierdził, że o ile Sonic Forces jest dla niego po prostu "ok", tak Sonic Mania wzbudza w nim wielką ekscytację. Spytano więc czy trend wygląda odwrotnie w przypadku młodszych graczy i co preferuje nowe pokolenie.

Grupą docelową, w którą celuje Sonic Mania są fani wspominający czasy Mega Drive. Nie rozważaliśmy testów wśród dzieciaków grających w Sonic Mania, ponieważ nie skupiamy się na tym co one pomyślą o tej odsłonie. W przypadku Sonic Forces miało to jednak miejsce. Robiliśmy badania i testy, aby upewnić się, że tytuł zostanie zaakceptowany przez szerszą publikę, od dzieci po dorosłych. Zaskakujące jest jednak to, że gdy zdecydowaliśmy się na podobny zabieg z Sonic Mania to natrafiliśmy na głosy dzieciaków, którym spodobał się rozpikselowany Sonic w 2D. Uważam więc, że wśród dzieci również istnieje grono osób pragnących w to zagrać.

Następnie spytano o elementy z Sonic Forces, które nie do końca podobają się zatwardziałym fanom, ale przypadają do gustu dzieciom. Chodzi przykładowo o przyjaciół Sonica, gdzie w jednym demie musimy odnaleźć Shadowa. Redaktor żartobliwie stwierdził, że wolałby, aby ten bohater pozostał zagubiony i nie wracał.

W ciągu ostatnich dwóch dekad gry z serii Sonic próbowały trafić do szerszej społeczności graczy. Od dzieci po dorosłych. Sonic Forces również stara się to uczynić, więc oferujemy szerszy zestaw postaci, które dzieciaki mogą darzyć sympatią. Nawet jeśli oznacza to, że część innych fanów nie będzie z tego powodu do końca zadowolona.

W przypadku Sonic Mania sprawa wygląda inaczej. Celujemy głównie w fanów 2D. Nie wiemy więc, czy tytuł zostanie ciepło przyjęty na rynku. Dowiemy się o tym po premierze i wtedy będziemy mogli zadecydować o przyszłym kierunku kolejnych gier z serii, jak już poznamy reakcje fanów.

Mogłoby się wydawać, że to Sonic Forces jest tytułem, który ukształtuje następne odsłony. Sytuacja wygląda jednak odwrotnie i to mniejsze Sonic Mania będzie w tym aspekcie kluczową pozycją. Jeśli chcecie więc powrotu Sonica do ery 2D i bardziej klasycznej formuły, to musicie zagłosować portfelem i szarpnąć się na kupno Sonic Mania.

Sonic Mania - rozgrywka z Chemical Plant Zone

Źródło: http://metro.co.uk/2017/07/04/sonic-mania-and-sonic-forces-hands-on-preview-and-interview-the-focus-is-on-old-school-fans-6753357/

Tagi: playstation 4 SEGA sonic mania wideo