Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.06.2017 20:26
Fumito Ueda pragnie stworzyć zupełnie inną grę niż jego dotychczasowe dzieła
694V

Fumito Ueda pragnie stworzyć zupełnie inną grę niż jego dotychczasowe dzieła

Fumito Ueda zakończył pracę nad ciągle przekładanym The Last Guardian i nie jest zaangażowany w proces odświeżenia swojego kultowego Shadow of the Colossus. Reżyser poświęcony jest w pełni pracy nad nowym tytułem i zdradza, że będzie on czymś zupełnie innym niż jego poprzednie dokonania. Przynajmniej takie są założenia.

Fumito Ueda nie pracuje nad odświeżonym Shadow of the Colossus, ale podrzucił twórcom kilka propozycji na zmiany. Nie wiadomo, czy zostaną one wplecione w projekt. Twórca pracuje teraz nad nową grą, o której jeszcze za dużo nie wiemy. Po premierze swojego ostatniego projektu reżyser stwierdził, że planuje wrócić do bardziej otwartej struktury.

Twórca The Last Guardian chce stworzyć grę z otwartym światem

Nowa gra Fumito Uedy prawdopodobnie będzie cechowała się mniej liniową strukturą środowiska. Tytuł dopiero powstaje i nie otrzymamy prędko zapowiedzi, ale twórca zdradza kilka ciekawostek z procesu produkcji.

Fumito Ueda do tej pory rozpoczynał pracę nad swoimi grami od potężnej symulacji wizualnej, którą następnie starał się przekuć w grę. Teraz z tego pomysłu zrezygnował i pracę rozpocznie od opracowania faktycznego prototypu rozgrywki. Dzięki współczesnej technologii studio nie będzie zmuszone stworzyć wszystkiego od zera. Sprawi to, że proces twórczy będzie zdecydowanie szybszy i nie zajmie dekady, jak w przypadku problematycznego pod tym względem The Last Guardian.

Chciałbym ukończyć moją nową grę najszybciej jak to tylko możliwe. W przypadku The Last Guardian naprawdę wiele problemów odpowiadało za  tak długie powstawanie

Legendarny reżyser i twórca dodał następnie, że za każdym razem planuje tworzyć zupełnie inną grę, ale nie do końca mu to wychodzi:

Ostatnie trzy gry, które stworzyłem nie miały być do siebie za bardzo podobne. Zawsze gdy rozpoczynam tworzyć myślę, że powołamy do życia coś zupełnie innego. W rezultacie jednak dostarczyłem trzy gry, które posiadały pewne cechy wspólne. Istnieje moment, w którym jedna gra zaczyna łączyć się z drugą, ale nie jest to zamierzony efekt tylko coś, co wychodzi samo z siebie podczas prac. Teraz więc tworze coś bardzo innego, ale jaki będzie efekt końcowy? Nie jestem w stanie powiedzieć.

Chcielibyście, aby kolejna gra Fumito Uedy prezentowała zupełnie inny styl niż ten dotychczasowy?

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-06-29-fumito-ueda-submitted-a-proposal-of-changes-for-the-shadow-of-the-colossus-ps4-remake

Tagi: fumito ueda ico Shadow of the Colossus team ico the last guardian