Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.06.2017 14:04
Call of Duty WW2 - co ze swastykami i innymi faktami historycznymi?
2043V

Call of Duty WW2 - co ze swastykami i innymi faktami historycznymi?

Call of Duty WW2 według zapowiedzi ma jak najwierniej oddać to co działo się podczas największego konfliktu w historii. Tyczyć się ma to jednak kampanii dla jednego gracza - w trybie dla wielu graczy nie będzie swastyk i trzymania się innych faktów. Twórcy wyjaśniają swoją decyzję.

Call of Duty WW2 powraca do korzeni. Twórcy ze studia Sledgehammer Games zdecydowali się na opowiedzenie o największym konflikcie w historii i zamierzają zrobić to jak najlepiej. Założenia kampanii dla jednego gracza przewidują jak największy realizm, z uwzględnieniem faktów i symboli. Sprawa ma się inaczej jeśli chodzi o tryb wieloosobowy - nie będzie swastyk, a gracze będą mogli grać czarnoskórym żołnierzem będąc po stronie nazistów. Twórcy wyjaśnili swoją decyzję.

Tak wygląda tryb wieloosobowy w Call of Duty WW2

Jeśli chodzi o granie czarnoskórymi postaciami po stronie nazistów w trybie wieloosobowym w Call of Duty WW2, twórcy wyjaśnili, że chodzi tu o niewymuszanie na graczach wyboru. Chcą aby awatar wybrany reprezentował gracza, niezależnie od strony po której chwilowo gra.

Gra wieloosobowa polega na zbliżeniu graczy lubiących grać w Call of Duty. Jest szybszy. Będzie brutalny w inny sposób niż te z dotychczasowych odsłon. Mieliśmy jednak trochę swobody kreatywnej i dlatego możemy stworzyć coś, co fani naprawdę pokochają.

Twórcy wiedzą, że w rzeczywistości nie miałaby miejsca sytuacja, w której w armii nazistów walczy czarnoskóry żołnierz - ważniejsza jest jednak dla nich wolność wyboru. Wszystko po to, abyśmy mogli się poczuć jakbyśmy sami uczestniczyli w którymś z konfliktów. Ponadto możliwe będzie granie kobiecymi postaciami.

 W trybie wieloosobowym Call of Duty WW2 zabraknie swastyk. To dlatego, że twórcy w żaden sposób nie chcą dzielić społeczności graczy - tym bardziej, że za tym symbolem kryje się wiele czarnych emocji, przywodzi na myśl wiele bolesnych wspomnień. Według twórców nie pasuje to do ich wizji trybu wieloosobowego.

Jakie jest Wasze zdanie? Popieracie zdanie Condreya, czy raczej uważacie, że nie powinno się tak odbiegać od faktów, nawet jeśli chodzi o tryb wieloosobowy?

Call of Duty WW2 na zwiastunie rozgrywki wieloosobowej

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-06-19-lets-talk-call-of-duty-ww2-swastikas-and-female-soldiers

Tagi: Activision Call of Duty: WW2 playstation 4 Sledgehammer Games wideo