Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 01.06.2017 15:12
Life is Strange dostanie jeszcze prequel? W Sieci pojawiły się ciekawe grafiki
922V

Life is Strange dostanie jeszcze prequel? W Sieci pojawiły się ciekawe grafiki

Life is Strange dostanie nową odsłonę - zostało to ostatnio ogłoszone przez twórców pierwszego sezonu. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się o kolejnej grze, która przypuszczalnie opowie o wydarzeniach sprzed znanej nam opowieści.

Life is Strange pojawiło się w 2015 roku i opowiedziało nietypową historię Max i jej przyjaciółki Chloe. Tematem przewodnim fabuły jest przyjaźń dziewczyn oraz wyjątkowe moce Max, która ku swojemu własnemu zaskoczeniu potrafi manipulować czasem. Niedawno twórcy tej gry ogłosili, że stworzą kolejną grę w uniwersum. Nie ujawnili jednak zbyt wiele.

Life is Strange dostanie kontynuację! Twórcy dzielią się specjalną wiadomością

Life is Strange oprócz wspomnianej gry miałoby dostać jeszcze prequel - a przynajmniej na to wskazują grafiki, które pojawiły się w Sieci. Ponadto pojawiła się informacja o tym, że twócy gry Pain wydanej na PlayStation 3 zmieniają nazwę z Idol Minds na Nine Deck Games i tworzą grę mocno skupiającą się na fabule. Jednocześnie ujawnili, że będzie to nowa odsłona jednej z cenionych serii AAA i więcej informacji ma pojawić się na tegorocznym E3.

Według wypowiedzi twórców nowa gra jest już na zaawansowanym etapie produkcji dzięki narzędziom, które sami nazwali "StoryForge". Wspomniany zestaw narzędzi ma twórcom zapewnić swobodę w tworzeniu nowych historii i nietuzinkowych rozwiązań w rozgrywce. Oto wypowiedź dyrektora studia.

Studio przez ostatnie trzy lata skupiło się na stworzeniu StoryForge. Stworzyliśmy to narzędzie aby naszym scenarzystom, reżyserom i artystom dać wygodne narzędzia do tworzenia interaktywnych, świetnie wyglądających gier z głębią. Nie możemy się doczekać, aż podzielimy się owocami swojej pracy.

Jednocześnie w Sieci pojawiły się ciekawe grafiki. Na początek jednak warto rzucić okiem na to jak wyglądała Chloe na różnych etapach swojego życia (na poniższym obrazku), a jeszcze niżej na nowej grafice, na której przypuszczalnie przebywa ze swoją przyjaciółką Rachel. Jeśli to faktycznie prawda, mielibyśmy do czynienia z historią opowiadającą wydarzenia sprzed tych z pierwowzoru.

Więcej grafik i zrzutów znajduje się w poniższej galerii. Chcielibyście dowiedzieć się więcej o wydarzeniach sprzed pierwszego sezonu?

Tagi: galeria Idol Minds Life is Strange Nine Deck Games playstation 4