Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 31.05.2017 17:46
Final Fantasy XIV: Stormblood. Szczegółowe nagrania przybliżają dokładnie liczne nowości
335V

Final Fantasy XIV: Stormblood. Szczegółowe nagrania przybliżają dokładnie liczne nowości

Final Fantasy XIV: Stormblood otrzymało serię nagrań przedstawiających najistotniejsze zmiany wprowadzone w systemie klas. Nie zabrakło także przybliżenia mechanizmu pływania i nurkowania.

Final Fantasy XIV Stormblood to kolejne duże rozszerzenie do Final Fantasy XIV: Online. Dodatek wprowadzi do gry nowe klasy postaci - Czerwonego Maga i Samuraja. Dojdą nowe tereny do zwiedzania, kolejne lochy i mnóstwo zadań. Zmian doczekają się też stare klasy postaci. Wszystko to zostało przedstawione i przeanalizowane na kilku nagraniach.

Final Fantasy XIV Stormblood - zwiastun przedstawia nowe ruchy dla klas

Na pierwszy ogień pójdą klasy typu "Tank", których zadaniem jest przyciąganie na siebie uwagi przeciwników. Autor nagrania przybliża zmiany jakie zajdą w klasach Paladyna, Mrocznego Rycerza i Wojownika. Zmiany są jak najbardziej pozytywne i nowe umiejętności sprawiają, że każda z klas znajdzie dla siebie unikalne miejsce w drużynie. Silnie wzmocniony zostanie klasa Paladyna zyskując chociażby większe obrażenia. Rola Mrocznego Rycerza będzie mniej skupiona na centralnym wykonywaniu swojej roli - rozgrywka klasą będzie bardziej różnorodna i efektywniejsza na większej ilości płaszczyznach gry. Wiele z jego dotychczasowych umiejętności zostanie całkowicie przemodelowanych. Wojownik z kolei będzie efektywniejszy w zadawaniu obrażeń i otrzyma nowe ataki ofensywne.

Final Fantasy XIV Stormblood - spojrzenie na klasy Tank

Podobna analiza została wykonana w kwestii klas skupiających na leczeniu. Wiele umiejętności pozostała bez zmian, ale i te klasy zostaną poprawione oraz zmodyfikowane, aby efektywniej wykonywać powierzoną im rolę w drużynie.

Final Fantasy XIV Stormblood - spojrzenie na rolę Healerów

Trzecie nagranie przybliża zmiany jakie zaszły w klasach DPS - skupiających na zadawaniu obrażeń. Możemy się też przyjrzeć umiejętnościom nowych postaci Samuraja i Czerwonego Maga.

Samuraj będzie walczył śmiercionośną kataną i korzystał z licznych ataków ofensywnych. Wyróżniać go będzie system specjalnych glifów.

Mag będzie korzystał z dwóch pasków many - czarnego i białego. Rzucanie zaklęć będzie generowało zasoby energii - tę wykorzystamy stosując umiejętności waleczne bronią.

Final Fantasy XIV Stormblood - spojrzenie na klasy DPS

Kolejne wideo z Final Fantasy XIV Stormblood  pozwala obejrzeć w akcji nowe klasy postaci oraz lochy, jak i otwarty świat gry. Wideo trwa aż 30 minut więc pozwala dokładnie przyjrzeć się części nowości, jakie twórcy przygotowują dla graczy.

Final Fantasy XIV Stormblood - rozgrywka nowych klas

Ostatnie nagranie prezentuje mechanizm pływania i nurkowania w świecie gry. Nie zabrakło więc eksploracji mapy i paru innych szczegółów, które twórca wideo przybliża i tłumaczy

Final Fantasy XIV Stormblood - nurkowanie i mapa świata

Final Fantasy XIV Stormblood zadebiutuje na rynku w dniu 20 czerwca.

Źródło: YouTube (/r/ffxiv)

Tagi: Final Fantasy XIV: Stormblood PlayStation 4 Square Enix wideo