Daniel Stroński Daniel Stroński 27.05.2017 12:40
Przegląd gier niezależnych #12 - Cat Quest, Jump Stars, Super Cloudbuilt i inne
479V

Przegląd gier niezależnych #12 - Cat Quest, Jump Stars, Super Cloudbuilt i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Jump Stars

Imprezowa produkcja dla każdego, składająca się z zabawnych minigierek. Gracze będą ze sobą rywalizowali, by za chwilę połączyć siły, a wszystko to w pogoni za punktami i tytułem najlepszego uczestnika. Brzmi zbyt... nudno? Otóż cała zabawa polega na tym, że nigdy nie wiemy, kiedy nasz sojusznik okaże się przeciwnikiem. Ani kiedy prowadzący wrzuci jakiś modyfikator rozgrywki.

Gra trafi do sprzedaży 6 czerwca w cenie €9.99 (~40 zł).

Jump Stars - zwiastun

 

Cat Quest

RPG z widokiem z góry i otwartym światem, gdzie wcielamy się... w kota. Kocie królestwo stawia na klimat starszych role playów, oddając walkę w czasie rzeczywistym, rozmaite lochy i masę przedmiotów do zdobycia. Fabularnie wcielamy się w futrzanego wojownika, którego siostrę porwał mroczny kot Drakoth. Przy okazji uratujemy świat, oczywiście.

Premiera planowana jest na tegoroczne lato.

Cat Quest - zwiastun

 

Super Cloudbuilt przedstawia opcje zmiany oprawy graficznej

Młoda żołnierz Demi budzi się w pozafizycznym świecie i musi jakoś się w nim odnaleźć. Rozgrywka polega na bieganiu przez plansze i jednoczesnym ostrzeliwaniu wrogów. Wszystko to w szybkim tempie i z oceną punktową za prędkość i skuteczność oraz w trzech trybach - Story, Ranked i Rush. Biorąc pod uwagę klimat produkcji, z oprawą graficzną można było zaszaleć - i tak zrobiono. Styl graficzny będziemy mogli zmieniać w trakcie gry.

Grę dostaniemy latem tego roku.

Super Cloudbuilt - zmiana oprawy graficznej

 

Randall opóźnione

Sci-fi platformer inspirowany Guacamelee, gdzie wcielimy się w potężnego telepatę dotkniętego schizofrenią. Mimo choroby, bohater postanawia zrobić coś z władzą absolutną i ciągłym nadzorem, jaki uciska jego świat. Twórcy obiecują możliwość kontroli umysłów każdej postaci, jaką zobaczymy na ekranie, a walka zostanie pomieszana z zagadkami logicznymi.

Gra miała trafić do sprzedaży w ten wtorek, 30 maja, ale zaliczyła małe opóźnienie i wyjdzie w USA tydzień później, 6 czerwca w cenie $14.99 (~60 zł). Co z Europą? Na razie nie mamy informacji.

Randall - zwiastun

 

Shu z nowym DLC, wersja na Vitę niepewna

Shu to ręcznie malowana platformówka 2,5D, gdzie uciekamy przed huraganem, trzymając się za ręce z ratowanymi po drodze postaciami, z czego każda dodaje coś od siebie. Gra ukazała się w ubiegłym roku na PlayStation 4 i zgarnęła dość pozytywne recenzje, a w tym tygodniu otrzymała darmowe DLC z sześcioma nowymi planszami.

Niestety, zapowiadana wersja na PS Vitę sprawiła deweloperowi sporo problemów technicznych i japońska oraz amerykańska wersja nie mają daty premiery. Europa powinna dostać przenośną wersję w najbliższy wtorek (30 maja), ale premiera może zostać opóźniona.

Shu - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: cat quest jump stars PlayStation 4 przegląd gier niezależnych randall shu Super Cloudbuilt wideo