Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.05.2017 19:10
NieR Automata sprzedało się znacząco powyżej oczekiwań
941V

NieR Automata sprzedało się znacząco powyżej oczekiwań

NieR Automata to gigantyczny sukces. Produkcja nie tylko jest jedną z najlepiej ocenianych tegorocznych premier, ale i pod względem sprzedaży nie ma się czego wstydzić. Square Enix zapowiada, że możecie się szykować na więcej gier z Japonii.

"NieR Automata sprzedało się znacząco powyżej oczekiwań" - taką informacją podzielił się Yosuke Matsuda, prezes Square Enix. Firma jest zaskoczona wielkim sukcesem i zamierza agresywnie inwestować w zachodnie rynki. Oznacza to, że możemy się spodziewać rychłych zapowiedzi kolejnych projektów, które trafią do Europy. Ktoś z Was czeka na Dragon Quest XI? Być może w za jakiś czas usłyszymy o planowanej lokalizacji.

NieR Automata. Rozszerzenie "3C3C1D119440927" na zwiastunie premierowym

Yosuke Matsuda podzielił się także planami na temat przyszłości. W ciągu najbliższych trzech lat zadebiutuje kilka poważnych projektów studia. Mowa tutaj między innymi o grach na licencji komiksów wydawnictwa Marvel. Firma skupi się na przygotowywaniu gier multiplatformowych. Square Enix wierzy, że przyszłością są produkcje działające w formie usługi, które na długo po premierze przynoszą stały dopływ pieniędzy. Nowe gry mają być opracowywane mając to na uwadze.

Firma planuję również zwiększyć cyfrową sprzedaż swoich gier. Prezes mówi o większej integracji stron internetowych oraz bardziej przyjaznym interfejsie ułatwiającym klientom cyfrowe zakupy.

Sukces NieR: Automata to świetna wiadomość dla wszystkich graczy. Fenomenalne oceny przełożyły się na wysoką sprzedaż, a ta sprawiła, że Square Enix planuje agresywniejszą politykę na rynkach zachodnich. Oznacza to, że wydawca skupi się na dostarczaniu większej ilości nowych gier dla Europy i Ameryki.

Jeśli mało Wam świata NieR Automata to zawsze możecie sięgnąć po rozszerzenie o specyficznym tytule. Dodatek "3C3C1D119440927" zadebiutował 2 maja i pozwala zmierzyć się, między innymi, z wspomniany w newsie Yosuke Matsudą - prezesem Square Enix.

NieR: Automata - zwiastun dodatku 3C3C1D119440927

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/nier-automata-sold-significantly-plans-square-enix-aggressive-plans-west/

Tagi: nier automata PlatinumGames Inc. PlayStation 4 Square Enix wideo