Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.05.2017 11:09
PS Store ma nową kategorię w której deweloperzy polecają gry warte uwagi
701V

PS Store ma nową kategorię w której deweloperzy polecają gry warte uwagi

PlayStation Store nie jest najwygodniejszym growym sklepem do przeglądania jeśli nie mamy sprecyzowanego celu naszych zakupów. Sony od dawna wysłuchuje głosów nawołujących do wprowadzania zmian. Te się pojawiają, ale powoli. Najnowszy dodatek pojawił się jak na razie tylko w USA. Przynajmniej w tej chwili.

Opcja Discover w amerykańskim PS Store pełni rolę zakładki w której pojawiają się gry wybierane i z jakiegoś powodu polecane przez Sony. Postanowiono opcję rozbudować i dodano tam zakładki gier polecanych przez poszczególnych deweloperów, całe studia czy osoby związane z PlayStation. Możemy zobaczyć, które gry poleca dana osoba i zdecydować się na zakup. Kogo Sony na początek tam wrzuciło?

Gigantyczna wyprzedaż w europejskim PS Store. Ponad 200 gier w promocji!

W zakładce, która pojawiła się w amerykańskim PS Store znajdziemy łącznie 17 osób/studiów deweloperskich. Mamy tam Shuhei Yoshidę, Hermena Hulsta z Guerrilla Games, Yoshinoriego Ono, całą ekipę z Business Division 2 w Square Enix (odpowiedzialni za FF XV). Jest też ekipa Drinkbox (Guacamelee!), Capy (Super Time Force), Supergiant Games (Bastion i Transistor) czy twórcy Rocket League - studio Psyonix.

Co polecają poszczególne osoby? Yoshida m.in. Dark Souls 3, Horizon Zero Dawn, Let it Die czy Sound Shapes. Hermen Hulst - Horizon Zero Dawn, Street Fighter V czy The Last Guardian. Yoshinori Ono - Street Fightera V, Ultimate Marvel vs Capcom 3 i Wiedźmina 3. Ekipa Square radzi zagrać w Final Fantasy XV, Personę 5 czy NiOh.

Sam w sobie pomysł jest bardzo dobry, pozostaje więc czekać na wprowadzenie tego do europejskiego PS Store. Kogo byście w nim widzieli? A jeśli ktoś zapytałby was o polecenie 5 gier na PS4, to które tytuły by to były? Wrzucajcie swoje pomysły w komentarzu, może ktoś z nich skorzysta.

Tagi: PlayStation 4 playstation store