Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.05.2017 18:50
Śródziemie: Cień Wojny. Nowy materiał prezentuje atak na wrogie fortecy
916V

Śródziemie: Cień Wojny. Nowy materiał prezentuje atak na wrogie fortecy

Śródziemie: Cień Wojny dostało nowe nagranie z bezpośredniej rozgrywki. Możemy się na nim przyjrzeć jak wygląda przejmowanie wrogich fortec.

Śródziemie: Cień Wojny rozbuduje znacząco system Nemezis, który był ikonicznym elementem pierwszej odsłony. Będziemy mogli budować własną armię i wykorzystywać ją następnie w walce. Za sprawą naszego wojska możliwe będzie branie udziału w oblężeniu wrogich fortec i przejmowanie opancerzonych garnizonów.

Śródziemie: Cień Wojny chwali się otwartym światem na nowym zwiastunie

Śródziemie: Cień Wojny dostało nowe nagranie, na którym przedstawiono rozgrywkę skupiającą na przejmowaniu fortecy wrogich orków. Możemy zobaczyć jak wygląda ujeżdżanie potężnych stworów Fellbeasts, którymi podróżowały upiory pierścienia. Nie zabrakło też wykorzystania balisty oraz starcia z bossem.

Śródziemie: Cień Wojny - rozgrywka przedstawiająca oblężenie fortecy

Twórcy podzielili się też kilkoma ciekawostkami. Sukces pierwszej odsłony bardzo ich zaskoczył. Była to ich pierwsza gra z tego gatunku i czuli się, że jeśli nie uda mi się stworzyć porządnej produkcji, to będzie to równoznaczne z końcem całego studia. Teraz pracownicy czują się podobnie i pragną sprostać największym oczekiwaniom wszystkich fanów.

Śródziemie: Cień Wojny zaoferuje otwarty świat gry. Studio podzieliło się informacją, że cała produkcja nabrała o wiele większej skali i twórcy nie muszą teraz iść na żadne kompromisy. W przypadku pierwszej części producenci nie byli do końca usatysfakcjonowani z zakończenia historii. Wiele elementów trzeba było wyciąć. Chciano wprowadzić więcej ikonicznych złoczyńców znanych z świata Śródziemia, zaprojektować potyczki z samym Sauronem i Nazgulami. Niestety nie można było tego spełnić i pomysły porzucono. Teraz ma być zupełnie inaczej. Otwarty świat przełoży się na ogromną różnicę, a pracownicy nie muszą w żaden sposób ograniczać swojej kreatywności.

Śródziemie: Cień Wojny pojawi się na rynku 25 sierpnia. Produkcja wykorzysta dodatkową moc PlayStation 4 Pro. Nie znamy jednak dokładnych szczegółów na temat wsparcia.

Źródło: Youtube (GameSpot)

Tagi: Monolith Productions PlayStation 4 Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive wideo