Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.05.2017 15:38
Star Wars Battlefront 2 - twórcy opowiadają o tworzeniu nowej opowieści
371V

Star Wars Battlefront 2 - twórcy opowiadają o tworzeniu nowej opowieści

Star Wars Battlefront 2 przedstawiło nam ostatnio swój tryb fabularny, a dzisiaj pora na wykreowany na potrzeby gry świat oraz wątpliwości przed jakimi postawi nas nowa opowieść.

Star Wars Battlefront 2 ma naprawić błąd, który był największą bolączką w przypadku pierwszej części, czyli brak trybu fabularnego. Wcielimy się w Iden Versio, która służy w Imperium i poznamy wątki nieobecne w filmowej sadze, ale ściśle z nimi połączonymi. Wydarzenia rozpoczną się w momencie wybuchu Gwiazdy Śmierci i obejmie wydarzenia, które mieliśmy okazje śledzić w Przebudzeniu Mocy.

Twórcy przedstawiają tryb fabularny Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 to w założeniu bardzo ambitny projekt, który według zapowiedzi twórców ma być o wiele większy niż poprzednia część. Zanim prace nad grą się rozpoczęły, napisano wiele różnych scenariuszy. Dla deweloperów pracujących nad grą opowiedzenie historii z perspektywy Imperium zdawało się naturalnym krokiem. Tym samym na wszystkie wydarzenia patrzeć będziemy z innej perspektywy i to co dotychczas w sadze zdawało się jednowymiarowe, nabierze innego wydźwięku. Wideo, na którym twórcy opowiadają o obranych kierunkach znajdziecie poniżej.

Star Wars Battlefront 2 na wideo prezentującym świat gry i wybory moralne

Przypominamy, że Star Wars Battlefront 2 powstaje we współpracy trzech studiów należących do Electronic Arts. Nad trybem wieloosobowym i ogólnie poziomem technicznym czuwa samo DICE, które zasłynęło przede wszystkim z bardzo popularnej serii gier sieciowych Battlefield. Nad kampanią dla jednego gracza pracuje EA Motive, a z kolei za wszystkie sprawy związane z obsługą pojazdów odpowiedzialne jest Criterion od wybuchowej serii Burnout. Rozgrywki wieloosobowe mają umożliwić 40 graczom zabawę jednocześnie w kilku różnych trybach. Istnieje też podejrzenie, że w gra może uświadczyć jakiegoś wsparcia VR, ale to jeszcze nic potwierdzonego.

Star Wars Battlefront 2 ma pojawić się 17 listopada tego roku i według dostępnych informacji nie posiadać Przepustki Sezonowej.

Źródło: https://www.youtube.com/user/PlayStation/

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts PlayStation 4 star wars battlefront ii wideo