Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.05.2017 14:51
Sprzedawca kont PSN został ujęty przez policję
4667V

Sprzedawca kont PSN został ujęty przez policję

Od jakiegoś czasu na portalach aukcyjnych coraz częściej trafia się na "atrakcyjne" oferty, w których oferuje się dostęp do kont z wykupionymi grami. Jeden z takich sprzedawców doczekał się kary za wystawianie tego typu ofert.

Mowa o 41-letnim mieszkańcu, który od ponad roku sprzedawał nielegalne gry w formie cyfrowej. Dokładnie mówiąc chodzi o konta założone na Sony Entertainment Network i zakupienie na takie konto tylko jednej gry, po czym sprzedanie na odpowiednim portalu dostępu do niego. Jest to naruszenie warunków świadczenia usług SEN i nie tylko udostępniający konto może mieć problemy, ale również nabywca takowego.

Jeśli kupujesz konta PSN na Allegro, możesz zostać przesłuchany przez policję

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, wspólnie z policjantami z Tomaszowa Lubelskiego weszli do mieszkania zainteresowanego, mieszkającego w powiecie tomaszowskim. Według informacji podanej przez podkomendnego, Andrzeja Fijołka, straty do jakich przyczynił się 41-latek wynoszą 150 000 złotych. Zabezpieczono sprzęt komputerowy, konsolę do gier oraz karty bankomatowe, a zainteresowanemu postawiono zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, funkcjonariusze zabezpieczyli od podejrzanego 40 000 złotych na poczet przyszłych kar.

Za podesłanie informacji dziękujemy naszemu czytelnikowi.

Źródło: http://www.lublin112.pl/tomaszow-lubelski-chcial-sie-dorobic-na-nielegalnej-sprzedazy-gier-foto/

Tagi: policja psn