Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.05.2017 13:28
Silent Hill 3 odtworzone w stylu P.T.
1145V

Silent Hill 3 odtworzone w stylu P.T.

Silent Hill 3 szybko stało się kultowe i do dzisiaj wymieniane jest jako jeden z najważniejszych przedstawicieli gier z gatunku survival-horror. Jeden z fanów chcąc oddać hołd odtworzył jedną z lokacji w stylu podobnym do niewydanego P.T.

Silent Hill 3 zapowiadane było jako najstraszniejsza odsłona serii. Po nastawionej na psychologię i melancholię "dwójce", twórcy chcieli powrócić do korzeni i oddać graczom swoje najbardziej chore i przerażające wizje. Z tego też "trójka" zasłynęła, wpisując się do historii gier wyjątkowymi i mocno przerażającymi lokacjami.

Jak powstawało Silent Hill 3?

Jedną z takich lokacji odwiedzamy już na początku Silent Hill 3. Lądujemy w koszmarnej wersji Silent Hill Lakeside Amusement Park, gdzie na wzór tego co widzieliśmy również w pierwszej części, panuje wszechobecny mrok, a całość pokryta jest czymś co przypomina krew, tudzież rdzę. Obecne są też ikoniczne maskotki w postaci dużych królików i jak widać na poniższym wideo, twórca demonstracji im również poświęcił dużo uwagi. Lokacja została odtworzona na silniku Unreal 4, ale zainteresowany nie zdradził czy użył materiałów dostępnych w kodzie gry czy może odtworzył poszczególne elementy samodzielnie.

Silent Hill 3 odtworzone w stylu P.T.

Autor demonstracji nazwał swoje dzieło Classic Silent Hill: P.T. Edition. Dla przypomnienia P.T. to słynny Playable Teaser, które powstało w ramach prezentacji nadchodzącej odsłony Silent Hill, w której miał pojawić się Norman Reedus, a za całokształt mieli odpowiadać Hideo Kojima (twórca serii Metal Gear Solid) oraz znany reżyser filmowy Guillermo del Toro. Projekt niestety został wycofany w związku z aferą jaka zaistniała pomiędzy Konami, a Kojimą. Nowe Silent Hill zapowiadało się bardzo dobrze i oczywiście wielu fanów do dzisiaj nie może przeboleć, iż prawdopodobnie nigdy nie powstanie.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCSxc2CkKJAebexlaukKlJCQ/

Tagi: Konami silent hill 3 team silent