Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 12.05.2017 18:45
Sega radzi sobie coraz lepiej. Firma jest zadowolona z wyników Persona 5
493V

Sega radzi sobie coraz lepiej. Firma jest zadowolona z wyników Persona 5

Firma Sega pochwaliła się wynikami finansowymi i zalicza wzrost przychodów względem poprzedniego roku. Poza segmentem mobilnym największe zyski przyniosły Persona 5 Total War: Warhammer

Sega ostatnimi latami nie radziło sobie najlepiej. Firma jednak wychodzi na prostą i zalicza sukces względem poprzedniego roku. Wydawca przedstawił raport finansowy zeszłego roku finansowego, który zakończył się w dniu 31 marca.

Persona 5 wielkim sukcesem sprzedażowym i nadzieją jRPG-ów na Zachodzie

Sega pochwaliła się, że wyniki finansowe osiągane przez Phantasy Star Online 2 nadal są silne pomimo upływu 4 lat od daty premiery (rok licząc w przypadku wersji PS4). Nie wspomniano jednak ani słowa o premierze tego tytułu na rynkach zachodnich.

Firma jest bardzo zadowolona z sprzedaży świetnie ocenianej gry jRPG Persona 5 oraz Total War: Warhammer. Wyniki uznano za pozytywne, chociaż nie pochwalono się dokładnymi szczegółami. Sega przypomniała tylko, że Persona 5 przekroczyło próg 1.5 mln sprzedanych egzemplarzy w kwietniu. Ujawniono także, że firma sprzedała 10.28 milionów sztuk wszystkich gier w ciągu roku.

Przychody netto wyniosły $3.24 miliarda i stanowi to wzrost na poziomie 5.4%. Wydawca zaliczył wzrost przychodów o 67.6% względem analogicznego okresu w 2016 roku i zarobił dodatkowo $261 milionów. Oddział firmy, do którego należy przemysł gier wideo zarobił $1.8 miliarda, co przełożyło się na wzrost o 8%.

Patrząc w przyszłość i obecny rok fiskalny Sega zamierza wypuszczać więcej gier mobilnych oraz organizować specjalne wydarzenia związanie z najważniejszymi istniejącymi grami. Firma planuje zwiększyć sprzedaż gier do 11.6 miliona sztuk i największe nadzieje pokłada w sprzedaży Persona 5Dawn of War IIIEndless Space 2 i Total War: Warhammer II.

Persona 5 - zwiastun z wyróżnieniami

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/hows-sega-doing-key-takeaways-from-its-latest-earn/1100-6449998/

Tagi: Atlus Deep Silver Persona 5 PlayStation 4 Sega wideo