Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.05.2017 15:16
Claybook - gra z glinianym światem zmierza na PS4
632V

Claybook - gra z glinianym światem zmierza na PS4

Claybook to logiczna gra opierająca się na fizyce. Przeniesie nas do świata składającego się w całości z gliny. Zaawansowana fizyka ma pozwolić na multum możliwości w modyfikowaniu otoczenia.

Claybook pozwoli nam się wcielić w dzieci, które ożywiają świat z tytułowej książki. W każdym jej rozdziale czeka nas wyzwanie w postaci kolejnych zagadek logicznych i przeszkód do ominięcia. Obejmiemy kontrolę nad kupką gliny, którą będziemy modyfikować i w ten sposób odblokowywać kolejne poziomy. Każdy z kształtów charakteryzuje się innymi możliwościami, więc będziemy zmuszeni do sprawnego operowania nimi. Do dyspozycji będziemy mieć też możliwość cofania czasu, w przypadku popełnianych błędów.

Według tego co mówią twórcy, każdy element świata Claybook ma swoją masę i nie jest pustym modelem obłożonym teksturami. Z gliną można robić wiele rzeczy - topić ją, zamrażać czy niszczyć. Ponadto gra oferuje możliwość wspólnej gry na podzielonym ekranie dla maksymalnie 4 graczy. Gra ma oferować edytor, który pozwoli na tworzenie własnych poziomów. Poniżej znajdziecie zwiastun oraz kilka zrzutów ekranu. Nie wiadomo jeszcze kiedy premiera gry.

Claybook na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCF8BD3Mwi1jsBajzDWQoXOg

Tagi: Claybook PlayStation 4 Second Order wideo