Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 11.05.2017 19:42
Observer. Twórcy Layers of Fear powrócą niedługo z nowym horrorem
581V

Observer. Twórcy Layers of Fear powrócą niedługo z nowym horrorem

Observer to nowy horror polskiego studia Blooper Team, które dostarczyło graczom całkiem udane Layers of Fear. Tym razem twórcy celują w niepokojące futurystyczne klimaty cyberpunk.

Observer to mroczny horror, który wrzuci nas do futurystycznego świata pełnego technologii, gdzie możliwe jest wyniszczające hakowanie pamięci. Krakowskie studio celuje z premierą w okres letni i tytuł pojawi się na PlayStation 4. Pomysł na grę zrodził się z pytania "Co byś zrobił gdyby Twoje lęki zostały zhakowane?". Od tej niepokojącej idei uniwersum Observer zaczęło nabierać kształtów. Twórcy szykuję świat określany mianem retro cyberpunku z silnymi naleciałościami Wschodniej Europy. Możemy też liczyć na skomplikowaną technologię i potężne organizacje nie zwiastujące nic dobrego.

Już dzisiaj możecie odsłuchać krótkiej próbki ścieżki dźwiękowej i poznać utwór skomponowany na potrzeby gry przez kompozytora Arkadiusza Reikowskiego.

Observer wrzuci nas do dystopii roku 2084, gdzie funkcjonariusze prawa posiadają zdolność hakowania umysłów podejrzanych. Opresja i ciągła inwigilacja ma być silnie zaakcentowana. Twórcy zarzekają się, że od czasu Layers of Fear sporo się nauczyli i celują wyżej niż kiedykolwiek. Pragną dostarczyć lepszy i głębszy horror z większym naciskiem na psychologiczne aspekty. Gra nie będzie stawiać na akcję i będzie wymagała od nas chowania przed zagrożeniem.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/05/11/hack-memories-in-first-person-cyberpunk-survival-horror-observer-out-on-ps4-this-summer/

Tagi: Bloober Team observer PlayStation 4 wideo