Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.05.2017 15:47
Square Enix podzieliło się planami odnośnie swoich gier
670V

Square Enix podzieliło się planami odnośnie swoich gier

Square Enix oprócz podzielenia się sukcesami finansowymi, ujawniło swoje plany odnośnie dużych gier i wydawaniu ich na wiele platform.

Square Enix planuje wydawać 1-2 dużych gier AAA rocznie, pokroju Final Fantasy XV. Firma planuje też nawiązać współpracę z Marvelem, której pierwszym owocem ma być The Avengers. Jeśli chodzi o Final Fantasy VII Remake i Kingdom Hearts III to Square Enix do tej pory nie ogłosiło oficjalnej daty premiery, ale po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli Disneya i Square Enix, przypuszcza się że będzie to jednak 2018 rok.

Square Enix chce się pozbyć twórców Hitmana

Square Enix oprócz wydawania przypuszczalnie dwóch dużych gier rocznie, chce też wydawać kilka nieco mniejszych projektów pokroju Dragon Quest Heroes 2. Jeśli chodzi o gry z poprzednich generacji, to firma chce zadbać o szeroki dostęp do nich i w ten sposób pokonać bariery jakie powoduje brak wstecznej kompatybilności. Nie wiadomo jednak o czym dokładnie mowa, bo mogą to być zarówno porty pokroju Final Fantasy VII, gdzie dodano wsparcie trofeów i kilka usprawnień w rozgrywce oraz pokroju zbliżającego się Final Fantasy XII: The Zodiac Age - czyli o wiele większe projekty.

Na koniec pozostaje kwestia wydawania gier multiplatformowych. Firma chce aby ich gry były powszechnie dostępne i nie ograniczone do danej platformy. To dlatego Kingdom Hearts III jako pierwsza z odsłon pojawi się na innych sprzętach niż PlayStation i przenośne konsole Nintendo.

Źródło: http://www.dualshockers.com/square-enix-strategy/

Tagi: Square Enix