Daniel Stroński Daniel Stroński 08.05.2017 11:39
Prey otrzymuje rewelacyjne pierwsze oceny
1284V

Prey otrzymuje rewelacyjne pierwsze oceny

Prey pokazało się posiadaczom PlayStation 4 w wersji demonstracyjnej, która była wyjątkowo problematyczna. Wygląda na to, że poradzono sobie ze wszystkim, bo konsolowa wersja gry dostaje znakomite oceny.

Prey weszło na rynek w ubiegły piątek i pierwsze oceny w Sieci zapowiadają świetną grę. Strach był, bo udostępnione wcześniej demo w wersji na PlayStation 4 wypadło wyjątkowo nieprzyjemnie przez denerwującego input laga. Opóźnienie między wychyleniem gałki pada i ruszeniem się celownika w grze z niewielkimi i zwinnymi przeciwnikami było skandaliczne, lecz wygląda na to, że poradzono sobie z tym problemem.

Prey. Zapowiedź szalonej przygody na zwiastunie premierowym

Wspomniany input lag jest niestety jednym z niewielu problemów, którymi się zajęto. Recenzenci zgodnie przyznają, że Prey cierpi z powodu technicznych niedociągnięć, choć nie jest to nic przesadnie psującego doznania. W większości opinie zgadzają się co do pociągającego klimatu horroru i przemyślanych założeń rozgrywki.

Pierwsze oceny wersji na PlayStation 4 wyglądają następująco:

Gameblog.fr - 9/10

Bogaty, przemyślany, pełen pomysłowych rozwiązań tytuł z dobrym scenariuszem, z którego wręcz wylewa się klimatyczna atmosfera. [...] Gracz odnajdzie tu inspiracje z gatunków horroru i science-fiction, a także czystą frajdę z solidnie przygotowanej akcji i elementów survivalowych. Jedyne, co można grze zarzucić, to niewielkie problemy technicznie.

We Got This Covered - 3,5/5

Prey nazywa siebie survival horrorem, ale nie do końca twórcom wyszła eksploracja. [...] Chociaż gra nie opuści Waszych myśli długo po zagraniu, ma też wiele błędów i nie jest odpowiednio zbalansowana. Łączy wiele rewelacyjnych pomysłów ze średnio wykonaną rozgrywką. Porównania do serii BioShock są nieuniknione, ale w rzeczywistości bardziej przypomina Obcego: Izolację.

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks pierwsze oceny PlayStation 4 prey