Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.04.2017 14:44
Na technologii VR Sony zarabia mniej niż połowa firm
631V

Na technologii VR Sony zarabia mniej niż połowa firm

VRX Event i VR Intelligence zorganizowało badania, z których wynika, że na inwestycjach w projekty obejmujące VR zarabia mniej niż połowa firm.

Według przeprowadzonych przez VRX Event i VR Intelligence ankiet, wynika że 46% z badanych zauważyło duży albo bardzo duży wzrost przychodu. Tylko 1/3 badanych stwierdziła, że są one mniejsze niż zakładano. Przemysł VR jest stosunkowo nowy i wielu z badanych widzi, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

PlayStation VR z nową reklamą o "wyróżnieniach".

Mimo wszystko większość firm uważa, że znaczącym problemem jest zbyt wysoka cena sprzętu co odrzuca potencjalnych nabywców. Z kolei ponad połowa zauważa, że w dostarczanej zawartości można zauważyć zbyt niską jakość. Inni zaznaczają, że problemem może być design i wielkość sprzętu oraz mdłości wynikające z korzystania ze sprzętu - jednak to ostatnie typuje się jako przeszkodę najłatwiejszą do przeskoczenia.

Przemysł VR rozwija się jednak stosunkowo szybko. Badania przeprowadzone przez Venture Reality Fund wskazują wzrost wartości przemysłu o 40% na całym świecie. Niektórzy analitycy twierdzą, że do roku 2024 wartość przemysłu będzie wynosić do 41 miliardów dolarów.

PlayStation VR. Reklama z wyróżnieniami.

 

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/04/almost-50-of-vr-professionals-reporting-growth/

Tagi: Playstation VR Sony Computer Entertainment