Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.03.2017 18:27
Prey. Nowy zwiastun przedstawia możliwości bogatego arsenału broni i mocy
491V

Prey. Nowy zwiastun przedstawia możliwości bogatego arsenału broni i mocy

Prey odda w ręce graczy różnorodny arsenał. Najnowszy fragment rozgrywki przedstawia zastosowanie wielu wyszukanych broni oraz mocy, jakimi dysponować będzie główny bohater gry.

Prey jest tworzony przez studio Arkane, które obdarowało graczy serią Dishonored. Podobnie jak poprzednia gra studia ich nowy tytuł da nam możliwość stosowania ciekawych mocy. Wydawca przybliżył nam ostatnio postać protagonisty. Gracze wybiorą płeć głównej postaci, a twórcy nie narzucą na bohatera osobowości. Charakter postaci nadadzą jej gracze, którzy podczas przygody będą musieli podjąć wiele znaczących wyborów oraz zadecydują komu i w jaki sposób chcą pomóc. W ten sposób sami będziemy kształtować kim jest postać Yu.

Prey - tylko Yu może ocalić świat

Akcja Prey została osadzona na futurystycznej stacji Talos I. Kompleks badawczy został zaatakowany przez obcą rasę, która potrafi przejmować kontrolę nad przedmiotami, ludźmi i posiada zdolność do wtapiania w otoczenie. Adwersarze z gry zaprojektowano w taki sposób, aby odejść od sztampy i schematycznego ukazania kosmitów. Twórcy obiecują niebezpiecznych i nieprzewidywalnych wrogów. Podczas walki z nimi będziemy stosować bogaty arsenał broni. Główny bohater będzie dysponował chociażby karabinem strzelającym pianką, która szybko twardnieje. Ta praktyczna broń pozwoli na tamowanie wycieków gazu lub na unieruchomienie przeciwników. Nie jest to jedyne użyteczne narzędzie wspomagające nas zarówno w eksploracji jak i walce. Główny bohater został poddany eksperymentowi, dzięki któremu zyskał dostęp do mocy obcych. 

Prey poza różnorodnymi broniami zaoferuje sporo mocy i umiejętności kosmitów. Korzystanie z nich będzie jednak niebezpieczne. Nadmierne poleganie na ich sile sprawi, że gracz zacznie być postrzegany przez stacje jako obca forma życia, którą należy zneutralizować. Bohater będzie mógł tworzyć pomocników oraz stosować krótkie teleporty, zostawiając za sobą manekina odwracającego uwagę wrogów. Pozostawiony "klon" będzie mógł zostać użyty jako bomba. To oczywiście nie wszystkie zdolności jakie posiada Yu.

Prey zadebiutuje na rynku 5 maja. Poniżej najnowszy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Prey. Bronie i moce na nowym zwiastunie prezentującym rozgrywkę

Źródło: YouTube (BethesdaSoftworksUK)

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks playstation 4 prey wideo