Daniel Stroński Daniel Stroński 20.03.2017 11:17
PS Vita 2? Twórca NieR Automata chciałby taki sprzęt
1370V

PS Vita 2? Twórca NieR Automata chciałby taki sprzęt

Yoko Taro pokazał w swoim NieR Automata, że potrafi wziąć średnią grę i stworzyć na jej podstawie kontynuację wartą najwyższych ocen. Teraz najchętniej zrobiłby coś z handheldem Sony... jeśli po Vicie jakiś by wyszedł.

NieR Automata miało premierę w tym miesiącu i zarządziło, zdobywając w naszej recenzji perfekcyjne 10/10. Nie jest to zresztą nota odbiegająca zbytnio od innych ocen i reżyser Yoko Taro to osoba, w której Sony będzie pokładało jeszcze większe nadzieje. Teraz Taro wypowiedział się na temat chęci ujrzenia nowej wersji konsolki PS Vita.

Nasza recenzja gry NieR Automata

Przenośna konsola PlayStation Vita została uśmiercona przez Sony, szczególnie w Europie, i nic nie zapowiada powrotu Vity 2 ani niczego wyłącznie przenośnego. Na rynek weszło jednak ostatnio Nintendo Switch, czyli mocny handheld z możliwością podłączenia do telewizora. Mówić, że sprowokuje to konkurencję do wydania mocniejszych konsol przenośnych, to przesada, ale Taro zaczął rozmyślać o nowej Vicie:

Chcę następcy Vity. Chociaż wyszło ostatnio Nintendo Switch, chciałbym nieco mniejszą konsolę przenośnią nowej generacji. Chciałbym zaspokoić pragnienie, którego nie są w stanie zaspokoić smartfony bez fizycznych przycisków.

W komentarzach szybko pojawiły się szalone pomysły stworzenia PS Vita Pro czy innego Vita 2, na które jednym z pierwszych tytułów był port NieR Automata albo coś zupełnie nowego w tym uniwersum. Sony nauczone niską popularnością PS Vity raczej nie będzie porywało się na takie pomysły. Chociaż gdyby za Taro pojawiły się kolejne głosy znanych w branży nazwisk...

A Wy co byście chcieli ujrzeć w ewentualnym następcy PS Vity? Porządna bateria, lepiej działający Remote Play z nowymi funkcjami i solidny line-up załatwiły by sprawę?

Źródło: Twitter (@yokotaro)

Tagi: